رییس جمهوری بر تلاش و جدیت مسوولان ایران و بلاروس برای توسعه و تقویت همکاری های همه جانبه تاکید کرد و گفت: با برنامه ریزی برای حل و فصل هر گونه موانع احتمالی در مسیر گسترش روابط اقتصادی دو کشور، اقدام کنیم.

به گزارش جماران، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی روز یکشنبه در دیدار «یوری لازارچیک» سفیر جدید بلاروس در ایران، بر ضرورت گسترش روابط و تعاملات همه جانبه میان دوکشور بویژه در زمینه های سیاسی، اقتصادی و تجاری، تاکید کرد.

رییس جمهوری با اشاره به تصمیم روسای جمهوری ایران و بلاروس در حاشیه اجلاس اوفا مبنی بر تدوین نقشه راهی برای توسعه همکاری های دوجانبه از سوی مسوولان کمیسیون مشترک همکاری های دو کشور، افزود: اکنون که این نقشه راه تهیه و به امضا مسئولان دو کشور رسیده است باید دو طرف در راستای اجرایی و عملیاتی کردن تفاهمات تلاش کنند.

روحانی سفرهای دوجانبه روسای جمهوری و مقامات ایران و بلاروس را در توسعه مناسبات و همکاری های دو کشور تاثیرگذار دانست و اظهار امیدواری کرد در آینده شاهد ارتقای همه جانبه سطح روابط تهران - مینسک باشیم.

سفیر بلاروس: برجام، فرصتی برای توسعه همکاری

«یوری لازارچیک» سفیر جدید بلاروس در ایران نیز در این دیدار ضمن تقدیم استوارنامه خود به رییس جمهوری کشورمان، روابط دوکشور را دوستانه و استوار بر پایه اعتماد و احترام متقابل دانست و افزود: امروز در شرایط پس از موفقیت بزرگ ایران در مذاکرات هسته ای و رسیدن به برجام، فرصتی برای توسعه همکاری ها و مناسبات میان ایران و بلاروس بوجود آمده که باید از آن به بهترین شکل استفاده کنیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، سفیر بلاروس با اشاره به تدوین و امضای نقشه راه همکاری های ایران و بلاروس از سوی کمیسیون مشترک همکاری های دو کشور خواستار توسعه و گسترش مناسبات و همکاری های همه جانبه سیاسی، اقتصادی و تجاری میان تهران - مینسک شد.


منبع: ایرنا

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.