دهمین جشنواره بین‌الملی «سینما حقیقت» هرچه به موعد برپایی نزدیک‌تر می‌شود، ترکیب فیلم‌های حاضر در آن مشخص‌تر می‌شود و در تازه‌ترین رویداد، برای فیلمی به تهیه کنندگی مهتاب کرامتی فرش قرمز پخش شد تا بدین ترتیب اغلب مستندسازان تازه نفس خیره به انتخاب‌هایی باشند که از قبل انجام شده و نقش سیاهی لشکر مهم‌ترین رویداد مستند خاورمیانه را ایفا کنند.

به گزارش جماران، جشنواره بین‌الملی «سینما حقیقت» پس از جشنواره‌های فجر مهم‌ترین رویداد سینمایی ایران و در عین حال مهم‌ترین رویداد مستند خاورمیانه است. با وجود عمر کوتاه این رویداد سینمایی، این جشنواره یکی از پربارترین رویدادهای کشور شده و به یک اتفاق حاشیه‌ای بدل نشده که بتوان به سادگی از کنار آن عبور کرد و هر سال هزاران نفر به سالن‌های میزبان این جشنواره می‌روند تا بهترین مستندهای ایران و جهان را تماشا کنند.

دوره دهم این رویداد نیز چهاردهم تا بیست و یکم آذرماه برگزار می‌شود و یک سی و یکم شهریورماه می‌توان در این رویداد ثبت نام کرد. با این حال از هم‌اکنون فرش قرمز برای شماری از فیلم‌ها پهن شده و هیات انتخاب جشنواره و گزینش فیلم‌ها پس از تماشا، کارکردش را از هم‌اکنون از دست داده است. آخرین این آثار فیلم مستند «صفر تا سکو» به کارگردانی سحر مصیبی و تهیه‌کنندگی طهورا ابوالقاسمی و مهتاب کرامتی است که روابط عمومی جشنواره اعلام کرده در دهمین دوره جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت شرکت خواهد کرد.

پیش از اینکه به این مستند به واسطه حضور مهتاب کرامتی کارت بلانش (بخوانید چک سفیدامضاء) داده شود، روابط عمومی جشنواره از رونمایی از مستند «نیما یوشیج» در جشنواره دهم خبر داد. همچنین اعلام شد، فیلم مستندی درباره‌ی میراث معنوی، بناها و معماری موجود در «خیابان مولوی» تهران بعنوان یکی از قدیمی‌ترین مناطق پایتخت ایران، در مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی تولید می‌شود تا برای اولین نمایش عمومی در دهمین جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت روی پرده برود.


منبع: تابناک

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.