عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: مبنای حرکت انبیاء و دو بال حرکت ایشان در طول تاریخ، اطاعت از خدا و اطاعت نکردن از کدخداست.

به گزارش جماران، سعید جلیلی طی سخنانی در سیزدهمین یادواره شهدای بسیج مسجد جامع لولاگر، با اشاره به اینکه یکی از بحث‌های بسیار مهم در طول تاریخ بشریت، اطاعت از خدا یا غیر از خداست، گفت: دو بال بزرگ حرکت انبیاء، اطاعت از خدا و اطاعت نکردن از غیر خداست.

وی افزود: تمام دعوای انبیاء شاید در همین یک موضوع خلاصه شود که اطاعت خدا را می‌خواهیم انجام دهیم یا غیر او؟ و انسان وقتی می‌تواند ادعا کند مجاهد است و جهاد کبیر انجام می دهد که مبنای اطاعتش اطاعت از خدا باشد.

این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه تمام تلاش دشمن بر این است که ما را از اطاعت خدا باز دارد، اظهار کرد: دشمن وقتی می‌بیند که شما به پشت خیمه او رسیده‌اید سعی می‌کند که در دل شما تردید ایجاد کند و در طول تاریخ بارها شاهد این بوده‌ایم که با دشمن یک قدم فاصله داشته‌ایم و دشمن مستأصل شده اما با تردیدافکنی، ما را دچار تزلزل می‌کند تا وادار به عقب‌نشینی شویم.

جلیلی با بیان اینکه در گذشته جریان و اندیشه‌ای شکل گرفته بود که می‌خواست نشان دهد رژیم صهیونیستی قدرت فراوانی دارد، اظهار کرد: در گذشته شاهد این بودیم که جریان و اندیشه‌ای شکل گرفته بود تا نشان دهد رژیم صهیونیستی قدرت و توانمندی‌های بسیاری دارد و به پیروزی‌های فراوانی می‌رسد؛ به صورتی که در هر جنگی در اراضی اسلامی به موفقیت می‌رسید و بخشی از اراضی اسلامی را به اشغال خود در می‌آورد اما امروز این از اظهارات خود صهیونیست‌ها است که در جنگ‌های 33 روزه و 22 روزه شکست خورده است و وقتی دشمن شکست می‌خورد و مستأصل می‌شود به سمت ایجاد تردید در دل مجاهدان حرکت می‌کند.

این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: دشمن می‌کوشد جهان اسلام را که امروز قدرت پیدا کرده است به سمت جنگ و درگیری میان شیعه و سنی بکشاند چرا که می‌بیند که به پشت خیمه‌هایشان رسیده‌ایم و در نتیجه همراهی خوارج زمان به کمک رژیم صهیونیستی رفته‌اند و جنگ را به داخل جهان اسلام کشانده‌اند و در چنین شرایطی این اشعری‌های زمانه هستند که دچار تردید می‌شوند و در برابر دشمن سستی نشان می‌دهند.

جلیلی با اشاره به اینکه خوارج زمانه پیاده نظام رژیم صهیونیستی هستند، گفت: حزب‌اللهی که در نبرد با رژیم صهیونیستی پیروز می‌شود امروز با مزدوران و خوارج زمان مواجه است و چه کسی می‌تواند در چنین برهه‌ای این هوشمندی را داشته باشد که متوجه مرزبندی‌های تازه شود؟

وی ادامه داد: این‌جاست که اندیشه دینی و ولایت فقیه که هوشیار است تذکر می‌دهد و تردیدها را می‌کاهد تا نشان دهد که آن دموکراسی که دشمنان سر نیزه کرده‌اند یک فریباست تا مقاومت را کاهش دهد و امروز نیز شاهد این هستیم که بسیاری از افراد دچار تردید شده‌اند که آیا باید از سوریه حمایت شود یا نه؟

این عضو شورای راهبردی روابط خارجی با تأکید بر اینکه جوانان کشور و مدافعان حرم به توطئه‌های دشمن پی برده‌اند، اظهار کرد: در چنین شرایطی کسانی که بصیرت لازم را دارند و حواسشان جمع است موضوع را فهمیده‌اند و چنین افرادی در حال حاضر همان جوانان کشور و مدافعان حرم‌اند که اهل بصیرت هستند و به خوبی فهمیده‌اند که این یک مکر اموی است که تنها به یک جهل اشعری نیاز دارد تا کامل شود.

جلیلی ادامه داد: این جوانان نهراسیدند و ایستادند و در برابر تردیدهایی که می‌خواست آن‌ها را به عقب بکشاند تا از خیمه دشمن دور کند، پایداری کردند.

این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به پیروزی‌ها و موفقیت‌های ایران در جنگ تحمیلی، اظهار کرد: دشمن وقتی توان ما را در دفاع قدس و مسائل راهبردی دیده است، در عین حال عده‌ای فریاد "نمی‌توانیم" می‌زنند و ایجاد تردید را سر می‌دهند و این همان نفاق است.

این عضو شورای راهبردی روابط خارجی با تأکید بر اینکه حربه دشمن ترساندن است، اظهار کرد: در چنین مواقعی ما باید شاخص ایمان خود را نشان بدهیم، دچار شک نشویم و حرکتمان را ادامه بدهیم چرا که همه حربه دشمن ترساندن و پادزهر آن نترسیدن است.

وی ادامه داد: در زمانه‌ای که جوانان ما موفقیت‌های بسیاری به دست آورده‌اند و دشمن ما اعتراف کرد که عقربه پیشرفت هسته‌ای ایران تندتر از عقربه فشارهای ما حرکت می‌کند و ما دیگر حربه‌ای علیه ایران نداریم، در چنین دورانی عده‌ای می‌گفتند انرژی هسته‌ای چه فایده‌ای دارد؟ و ما آن را برای چه می‌خواهیم؟

جلیلی با تأکید بر تلاش دشمن در این عرصه که ابرهای تردید را برای ما گسترده کند، اظهار کرد: دشمن تلاش می‌کند تا ملتی را که بر پایه ایمان و توانایی خود وارد حرکت شده است، متزلزل کند و در این‌جاست که باید شاخص ایمان خودش را نشان دهد تا وقتی که حقیقتی روشن می‌شود برای آن ایستادگی کرد.

این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: اگر کسی آمد و در زمانه‌ای که ما با تکیه بر منابع عظیم خدادادی‌مان و نیروی انسانی جوان و تحصیل‌کرده‌مان به شکوفایی رسیده‌ایم، صحبت از واردات مدیر به میان آورد و گفت که توانایی‌های ملت ما در حد پخت آبگوشت بزباش است، می‌خواهد در توانایی‌های این ملت تردید ایجاد کند.

جلیلی افزود: این ملتی که توانسته است به چنین پیشرفت‌هایی دست پیدا کند آیا نمی‌تواند اقتصاد را سامان دهد و معضل بیکاری را حل کند؟ الان که آقایان می‌گویند موانع برداشته شده و فضا برای بهبود شرایط اقتصادی فراهم است، عیبی ندارد، ما هم این سخن را قبول می‌کنیم و خدا را هم شاکریم اما پرسش این است چرا مشکلات حل نمی‌شود و چرا امکان صادرات وجود ندارد؟

این عضو شورای راهبردی روابط خارجی با اشاره به بسترهای به وجود آمدن حوادث پس از انتخابات ریاست‌جمهوری 88، اظهار کرد: بذر فتنه در زمینه‌ای رشد می‌کند که تردید به وجود آید و اگر در جامعه‌ای تردید ایجاد شود فتنه‌ها شکل می‌گیرند. همان‌طور که در سال 88 عده‌ای با ایجاد تردید در صحت شمارش آراء فتنه‌ای را آغاز کردند اما در واقع اصل نظام را نشانه‌ رفته بودند و انتخابات یک بهانه بود.

جلیلی با تأکید بر اینکه مسئولان ما نباید نظم غلطی که بر جامعه‌ی جهانی حکم‌فرماست را بپذیرند، گفت: کسانی که می‌خواهند نظم غلطی را که بر جامعه جهانی حکمفرماست بپذیرند و کدخداها را جایگزین خداوند کنند به تجربه‌ی سایر کشورها توجه کنند و ببینند کشورهایی که این نظم را پذیرفته‌اند امروز چه چیزی عایدشان شده است؟ چرا که اگر این مبنا را بپذیرند باید بدانند که هیچ‌گاه به حق خودشان نخواهند رسید و تجربه نشان داده است که یک کشور زمانی به حق خود می‌رسد که در ایستادگی برای رسیدن به حقوقش پایدار باشد.

وی افزود: اگر کسانی بی‌عدالتی و تبعیضی را که بر جامعه‌ی جهانی حکمفرماست را پذیرفتند و بر آن گردن نهادند، در کشور نیز همان بی‌عدالتی‌ها و تبعیض‌ها را تکرار خواهند کرد.

این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به رابطه فیش‌های نامتعارف حقوقی با نظم حاکم بر جامعه جهانی اظهار کرد: فکر نکنید که موضوع فیش‌های نامتعارف حقوقی با مسائل مربوط به نظم جهانی نسبتی ندارد، وقتی برخی، کشورهایی را کدخدای دنیا می‌نامند آن وقت در کشور خودشان نیز خودشان را کدخدا می‌بینند و حقوق‌های آنچنانی دریافت می‌کنند و درواقع آن نظم را در کشور خودشان بازتولید می‌کنند.

جلیلی در پایان اظهار کرد: نگذاریم که دشمن موفقیت‌های بزرگ نظام اسلامی را بر ما بپوشاند و هزینه‌ها را فراوان نشان دهد. ما نباید موفقیت‌های این نظام را فراموش کنیم و در عین حال باید بکوشیم در مسیر ولایت فقیه که یک موهبت الهی بزرگ برای ما است حرکت کنیم.

در ابتدای این مراسم حجت‌الاسلام و المسلمین طالبی‌نیا، امام جماعت مسجد لولاگر طی سخنانی با اشاره به پذیرفته شدن برجام از سوی ایران، اظهار کرد: از برجام تومانی گیر ما نیامد و علاوه بر آن از بودجه مساجد نیز کاسته شد و من امیدوارم سال آینده فردی سر کار بیاید که بودجه مساجد را بازگرداند.

وی ادامه داد: از حاضران در جلسه هم می‌خواهم که اجازه دهند تا دکتر جلیلی بصیرت ما را افزایش دهد و تا جایی که می‌شود از شعارها و تکبیرها بکاهید تا سخنان ایشان را بشنویم.

در بخش دیگری از این مراسم مجری برنامه با اشاره به شخصیت جلیلی و اقدامات او در دوران مسئولیتش در تیم هسته‌ای ایران، اظهار کرد: دکتر جلیلی در روزگاری که قحطی وجدان وجود داشت، اقتدار و پیشرفت ملت را پاسداری کرد.

وی با پرجام نامیدن قرارداد برجام، اظهار کرد: «پرجام» هیچ منفعتی برای ما نداشته است.

منبع: ایسنا

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.