معاون دبیرکل حزب الله اعلام کرد که حاکم بحرین به صورت استبدادگرانه رفتار می‌کند و سرکوب می‌کند و دست به کشتار می‌زند و حرمت‌ها را نقض می‌کند و مساجد را تخریب می‌کند و علماء را بازداشت می‌کند که این اقدامات با حقوق بشر مغایرت دارد.

به گزارش جماران، نعیم قاسم، معاون دبیرکل حزب الله در سخنانی در نشست علماء که با هدف حمایت از علمای بحرین برگزار شد، گفت: بحرین یک مزرعه برای آل خلیفه نیست بلکه یک کشور است که در آن مردمی هستند که حق بیان خواسته‌های خود را دارند. آیا آمریکا زبانش را قورت داده است و نمی‌داند که چگونه رخدادها در بحرین را محکوم کند؟

وی همچنین این سوال را مطرح کرد که آیا شورای امنیت بینایی خود را از دست داده است که رخدادها در بحرین را نمی‌بیند. نعیم قاسم گفت: تبانی بین المللی برای عدم موضع گیری در قبال رخدادها در بحرین وجود دارد و می‌گذارند که شخص استبدادگر هرکاری که می‌خواهد بکند و این رسوایی به خاطر نفت و منافع ابرقدرت‌ها در منطقه است.

نعیم قاسم تصریح کرد: عربستان مسئول نخست رخدادها در بحرین، سوریه، یمن، لیبی و تمام منطقه است چراکه می‌خواهد حکمرانی کند و درصدد است روند منطقه را برمبنای روابط خود با اسرائیل ترسیم کند عربستان با حماقت رفتار می‌کند و میکشد بدون آنکه مجازات شود.

منبع: ایسنا

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.