- رئیس فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری و شوراها در سال 96 هرگونه اظهارنظر فردی درباره این دو انتخابات را خارج از تصمیم گیری های جبهه اصلاحات اعلام کرد.

به گزارش جماران، محمدرضا عارف در دیدارهای جداگانه با جمعی از فعالان سیاسی استان مرکزی و گیلان بابیان این مطلب افزود: جای تأسف است که عده ای معدود برای تخریب فراکسیون امید و انشقاق بین جبهه اصلاح طلب دست به دامن جعل خبر می شوند.

نماینده مردم تهران درمجلس دهم با اشاره به ظرفیت های بالقوه این دو استان بویژه در حوزه های صنعت و کشاورزی بر ضرورت استفاده از پتانسیل نیروی انسانی کارآمد درهراستان برای پیشرفت و توسعه تاکیدکرد وگفت: مدیران اصلاح طلب در هر سطحی که قرار دارند باید اولویت اصلی شان مطالبات مردم و رسیدگی به مشکلات آن ها باشد البته همه مشکلات یک شبه رفع نمی شود ولی باید با اولویت بندی و برنامه ریزی هدفمند نسبت به رفع مشکلات اقدام اساسی انجام شود.


آمار ناهنجاری های اخلاقی بسیار نگران کننده است
وی معضل بیکاری را دغدغه جدی مردم بخصوص جوانان دانست و خاطرنشان کرد: اشتغال آبرومند حق طبیعی همه مردم است. درشان نظام اسلامی ما نیست که آمار جوان تحصیل کرده بیکار روز به روز افزایش پیدا کند. متأسفانه برخی بوروکراسی های غیر ضروری هم زمینه بیکاری جوانان را تشدید می کند.
عضومجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه آمار ناهنجاری های اخلاقی بسیارنگران کننده است،افزود: دلیل عمده بسیاری ازناهنجاری های اخلاقی بیکاری است دستگاه های مسئول اگر فکرعاجلی برای مشکل اشتغال نکنند گناه ناهنجاری های اخلاقی که متأسفانه به مرز بحران رسیده است به پای آن ها نوشته می شود.
وی ادامه داد: مجلس شورای اسلامی آمادگی هرگونه همکاری برای حل معضل بیکاری است و فراکسیون امید هم در تلاش است با همکاری دولت مشکلات بیکاری و معیشتی را به حداقل ممکن برساند.

جریان اصلاحات باید پویایی و نشاط خود را حفظ کند
عارف در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه جریان اصلاحات جریان مسئولی است و دنبال سهم خواهی نیست، گفت: جریان اصلاحات باید پویایی و نشاط خود را حفظ کند و با آسیب شناسی عملکرد خود بخصوص در دهه 80 و عبرت گیری از برخی تجربه های تلخ، مسیر عقلانی که طی سالیان اخیر بر جریان اصلاحات حاکم شده است را با جدیت بیشتری ادامه دهد.
وی با تاکید بر مراقبت از دستاوردهای ارزشمند گفتمان اصلاح طلبی، اظهارکرد: در مقطع فعلی برای حفظ انسجام در خانواده بزرگ اصلاحات همه نخبگان و جوانان اصلاح طلب از هرگونه تک روی و اظهارنظرهایی که به گفتمان اصلاح طلبی آسیب می زند باید خودداری کنند.
رئیس شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان تأکید کرد: برای رسیدن به اهداف ارزشمندی که جریان اصلاحات برای برنامه های خود ترسیم کرده است که مهم ترین آن مردم سالاری و پاسخگویی به مطالبات مردم است باید هزینه داد و کسانیکه باور عمیق به گفتمان اصلاح طلبی دارند باید آمادگی پرداخت هزینه را داشته باشند.


کسانیکه بر اساس منافع فردی عمل کنند در بین مردم جایگاهی نخواهند داشت
رئیس فراکسیون امید تعهد تشکیلاتی را اصلی مهم برای یک جریان سیاسی دانست و گفت: پایبندی به تعهد تشکیلاتی و رعایت اخلاق رمز موفقیت یک جریان سیاسی است و کسانیکه رفتار تشکیلاتی نداشته باشند و بر اساس منافع فردی عمل کنند در بین مردم جایگاهی نخواهند داشت.
عارف مبارزه ریشه ای با فساد را ضرورتی انکارناپذیر دانست وافزود: معضل اصلی کشورما نبود شفافیت در حوزه های مختلف به ویژه در حوزه اقتصاد است.
وی گفت: استفاده از رانت های اطلاعاتی سرمنشأ بسیاری از فسادهای اقتصادی است و جناح های سیاسی هم سعی می کنند همدیگر را در موضوع فساد تخریب کنند در حالیکه مبارزه با فساد موضوعی ملی و فراجناحی است و به عزم ملی نیاز دارد.
این نماینده مجلس افزود: فراکسیون امید با آسیب شناسی عملکرد خود و با استفاده از نظرات دلسوزان به ویژه جوانان علاقه مند به فراکسیون با قوت هر چه تمام تر فعالیت خود را ادامه می دهد و تحت تأثیر برخی جوسازی ها قرار نمی گیرد.

منبع: ایرنا

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.