عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اینکه همچنان فلسطین مرز نخست ایران است، گفت: اگر ما سکوت می کردیم و سوریه در تصرف قرار می گرفت، به دنبال آن مسیر برای آمدن پشت مرز ایران فراهم می شد.

به گزارش جماران، حجت‌الاسلام و المسلمین علی‌اکبر ناطق نوری در همایش «نمازجمعه قرارگاه بصیرت و اخلاق» که به مناسبت ۵ مرداد -سالروز اقامه نخستین نماز جمعه کشور- در دانشکده علوم و فنون دریایی جوادالائمه(ع) چالوس برگزار شد با اشاره به وجه تسمیه نماز جمعه گفت: در تاریخ اسلام اولین گروه از مسلمانان که این روز را جمعه نامیدند از گروه انصار بودند.

رییس بازرسی دفتر مقام معظم رهبری وقار و سنگینی و متانت را از ویژگی‌های نمازگزار برشمرد و افزود: حرف و عمل باید یکی باشد و اگر کسی وقتی حرفی را می‌گوید خود به آن عمل نکند در بین مردم بدبینی ایجاد می‌شود.

ناطق نوری به رسالت امام جمعه اشاره کرد و متذکر شد: در آیات سوره جمعه دستورهایی برای نمازگزاران و امام جمعه بیان شده است.

او حرف خدایی زدن و برای خدا نگاه کردن و مرضی خدا بودن را عامل دوری از تنش دانست و تصریح کرد: اگر عبادات و اعمال از دل بلند شود تاثیرگذاری آن بیشتر است و خداوند غضب می‌کند که افراد حرف‌هایی را بزنند که خودشان عمل نمی‌کنند.

رییس بازرسی دفتر مقام معظم رهبری با تاکید بر فرمایش‌های رهبری مبنی بر اینکه نمازجمعه قرارگاه تقوی و بصیرت است، بیان کرد: زبان انسان مسئولیت دارد و گاهی سکوت ارزش طلا را دارد.

ناطق نوری با بیان اینکه نماز جمعه برای ایجاد وحدت است، یادآور شد: بر اساس آیات و روایات خواندن نماز در مساجد برای شکل گیری روابط اجتماعی و نزدیک شدن دل‌ها موثر است.

او طرح مسائل کلان و اجتماعی کشور و حکومت را ویژگی های نماز جمعه برشمرد و اظهار کرد: خطیب جمعه باید در نماز جمعه وحدت‌آفرینی کند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تاکید کرد: ایجاد جاذبه در نماز جمعه سبب کشش افراد می‌شود و این نماز برای اصلاح جامعه و پرهیزگاری و توجه به خدا و دوری از معصیت در جامعه است، بنابراین خطیب جمعه مسئول بوده و باید در راستای این تعهدها عمل کند.

ناطق نوری مطالعه و احاطه داشتن بر مسائل سیاسی و اجتماعی را برای ائمه جمعه ضروری دانست و افزود: امروز در اطراف ایران آتش فراوانی شعله‌ور شده است اما اینکه در ایران با آرامش زندگی می‌کنیم به واسطه مدیریت قوی رهبر هوشیار و شجاع و خدمتگذاری سربازان گمنام امام زمان(عج) است.

او دفاع از سوریه را دفاع از خود و منافع ملی ایران دانست و اظهار کرد: اسراییل و صهیونیست با حمایت امریکا و غیرآمریکائی‌ها و جناح مسیحیت صهیونیست که تلفیقی از مسیحیت و یهود است سعی دارد آن را نژاد برتر جلوه دهند تا کل جهان را در اختیار بگیرند و زمینه را برای آمدن مسیح آماده کنند که این همان گروه افراطی‌ها هستند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: اگر ما سکوت می‌کردیم و سوریه در تصرف قرار می‌گرفت، به دنبال آن مسیر برای آمدن پشت مرز ایران فراهم می‌شد، ما قائلیم که خط مقدم ما فلسطینی‌ها هستند و اگر حمایت کنیم اسرائیل در جای خود می‌ماند.

ناطق نوری لبنان و سوریه را خاکریز دوم و سوم ایران دانست و گفت: هوشمندی و درایت رهبری سبب شد مردانه ایستادگی کنیم؛ از سویی این ملت بیدار و هوشیار بوده و پای آرمان‌های خود ایستاده است.

او با تاکید بر پرهیز از ایجاد اختلاف و یاس در جوانان خاطرنشان کرد: این انقلاب و کشور و ملت با وحدت و همدلی و همزبانی حفظ می‌شود.

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.