از ابتدای مهرماه سال گذشته تا پایان تیرماه سال جاری،‌ میزان بارندگی در ۹ استان نسبت به سال آبی گذشته با کاهش روبرو بوده است.

به‌گزارش جماران، از ابتدای مهرماه سال گذشته تا ۳۰ تیرماه سال جاری، ‌ میزان بارندگی در ۹ استان یزد، اصفهان، سیستان و بلوچستان، چهارمحال و بختیاری، خراسان جنوبی، گیلان، کرمان، آذربایجان شرقی و سمنان از یک تا ۴۱ درصد کاهش داشته است.

براساس آمار شرکت مدیریت منابع آب، همچنین میزان بارش استان‌های یزد ۶۰.۴ میلی‌متر، اصفهان ۱۰۹.۷ میلی‌متر، سیستان و بلوچستان ۶۰.۶ میلی‌متر، چهارمحال و بختیاری ۵۴۹ میلی‌متر، خراسان جنوبی ۷۲.۰۷ میلی‌متر، گیلان ۹۹۱.۸ میلی‌متر، کرمان ۱۱۴.۲ میلی‌متر، آذربایجان شرقی ۳۴۵ میلی‌متر و سمنان ۹۲.۹ میلی‌متر بوده است.

علاوه بر این در مقایسه با مدت مشابه در سال گذشته، استان یزد با ۴۱ درصد، اصفهان با ۲۴ درصد، سیستان و بلوچستان با ۲۱ درصد، چهارمحال و بختیاری با ۱۸ درصد، خراسان جنوبی با ۱۸ درصد، گیلان با ۹ درصد، کرمان ۸ درصد و آذربایجان شرقی و سمنان نیز با یک درصد کاهش بارندگی نسبت به پارسال مواجه بوده‌اند.

گفتنی است استان یزد با ۴۱ درصد کاهش و استان آذربایجان شرقی و سمنان با یک درصد کاهش به‌ترتیب بیشترین و کمترین میزان کاهش بارش نسبت به سال گذشته را به‌خود اختصاص دادند.


منبع: ایسنا

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.