سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه گفت: آمریکا با اشغال عراق و منحل کردن ارتش و سازمان امنیت این کشور در پیدایش داعش و سپس تقویت آن نقش مستقیم داشت.

به گزارش جماران، پایگاه اطلاع رسانی وزارت خارجه روسیه روز دوشنبه به نقل از لاوروف نوشت: داعش جنایت های بی شمار زیادی انجام داده است و وجود این سازمان تروریستی قابل پذیرش نیست.
وزیر خارجه روسیه ادامه داد: گروه تروریستی داعش اقدام های ضد انسانی خود را به مسیحیان محدود نمی کند، شیعیان را نیز هدف قرار می دهد و افزون بر جنایت علیه آنان، اماکن مقدس پیروان این مذهب را نیز مانند مکان های مورد احترام مسیحیت ویران می کند و حتی بسیاری از اهل تسنن نیز باورهای ضد بشری این گروه را رد می کنند.
وی تاکید کرد: تشکیلات و افراد پشتیبان داعش خدا را باور ندارند و این افراد برای رسیدن به قدرت برای اشغال سرزمین ها می جنگند. این گروه نخستین تشکیلات تروریستی است که می خواهد از لیسبون (پرتغال) تا پاکستان خلافت ایجاد کند و تروریست های داعشی نیز آشکارا این هدف خود را اعلام می کنند.
وزیر خارجه روسیه در پایان واشنگتن را مسئول ایجاد این گروه تروریستی دانست و گفت: آمریکا سال 2003 با حمله به عراق و انحلال ارتش و سازمان امنیت این کشور در پیدایش داعش و تقویت این گروه نقش مستقیم داشت.
منبع: ایرنا
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.