گروهک منافقین عملا پس از عملیات مرصاد و شکست سهمگینی که از نیروی مقدر جمهوری اسلامی خورد طومار ایستادگی‌اش پیچیده شد و حالا تنها در مرداب بی‌سرانجامی غوطه ور شده است.

به گزارش جماران، بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، سازمان مجاهدین به رهبری موسی خیابانی و مسعود رجوی به یارگیری خیابانی در میان اقشار جامعه پرداخت. این گروهک برای رسیدن به قدرت و اثبات جایگاه خود دست به اقدامات مسلحانه علیه دولت وقت و نظام جمهوری اسلامی زدند. این گروهک با تظاهرات 30 خرداد و عزل بنی صدر در خرداد 1360 هدفش را سرنگونی نظام جمهوری اسلامی قرار داد و تحت حمایت رژیم بعث عراق و صدام به اقدامات خرابکارانه پرداختند.

اما در آخرین روزهای جنگ تحمیلی گروهک منافقین در پی حملات عراق به خاک میهن اسلامی و عقب‏ نشینی‏‌های موقت رزمندگان اسلام، با تصور این‏که پذیرش قطعنامه 598 ناشی از جدایی ملت و دولت است، به خیال واهی، فرصت را غنیمت شمرده و سعی در رسیدن به اهداف پلید خودشان کردند. منافقین با جمع‌‏آوری دیگر ضد انقلابیون سرخورده، از کشورهای مختلف اروپایی، نیرویی به استعداد تقریبی 15 هزار نفر فراهم کرده و با بهره‌‏گیری از جنگ‌‏افزارهای اهدایی صدام و دیگر اربابان خود، حمله خود را از غرب کشور به خاک جمهوری اسلامی ایران آغاز کردند.

طبق برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده، در این روز، یگان‌های ارتش آزادی‌بخش از قرارگاه خود در عمق خاک عراق حرکت کرده و ساعت16 با عبور از مرز خسروی عملیات خود را آغاز کرد؛ از آنجا که بیشتر نیروهای ایرانی در جبهه‌های جنوب حضور داشتند، عناصر سازمان با کمترین درگیری ممکن، وارد کرند شدند و همزمان با این حرکت سازمان، عراق نیز با اجرای آتش سنگین توپخانه، از عملیات پشتیبانی می‌کرد و همین امر باعث شهادت عده‌ای از روستائیان منطقه شده بود، در ادامه عملیات فروغ جاویدان، شهر اسلام‌آباد نیز به تصرف نیروهای سازمان درآمد. هرچند در آغاز عملیات نیروهای سازمان توانستند در عرض24 ساعت خود را به 34 کیلومتری کرمانشاه برسانند، اما برخلاف تصور مسئولان سازمان، مردم هیچ‌گونه همراهی با آنان نکردند، حتی پس از اطلاع از تجاوز مجاهدین خلق، درصدد مقابله برآمده و به جبهه‌های جنگ اعزام شدند.

اما در این تجاوز نا به هنگام از جانب منافقین، نیروهای جان برکف مقاومت مثال زدنی داشتند و خسارات جبران ناپذیری به این گروهک وارد کردند. که در این نبرد سنگین بر منافقین وارد شد شواهد به این صورت است که: بدین ترتیب، منافقان شکست‌خورده، در این تجاوز نابخردانه، متحمل تلفات و خسارات عظیمی شدند که بیش از 120 دستگاه تانک، 400 دستگاه نفربر، 90 قبضه خمپاره‌‏انداز80 میلی‏متری، 150 قبضه خمپاره‏‌انداز 60 میلی‏متری و 30 قبضه توپ 106 میلی‏متری منهدم شد. علاوه بر آن ده‌‏ها دستگاه تانک، نفربر، خودرو و نیز صدها قبضه سلاح سبک و نیز مقادیری تجهیزات پیشرفته الکترونیکی و مخابراتی به غنیمت نیروهای اسلامی درآمد. در این عملیات، 4800 نفر از منافقان نیز کشته و زخمی شدند.

بعد از خسارت جبران ناپذیر به این گروهک و دیدن خود در موضع ضعف از هر مستمسکی استفاده کردند تا به اهداف و مقصد پنهان خود در داخل جمهوری اسلامی دست یابند یکی از این رویکردها ترور شخصیت‌های علمی و سیاسی کشور بود.

در ماه های اخیر هم اطلاعات زیادی از ارتباط سران داخلی فتنه و اطرافیان آنان با اعضای گروهک مجاهدین خلق منتشر شده است به طوری که کمیته ویژه مجلس شورای اسلامی در گزارش رسمی خود درباره جریان فتنه و آشوب 25 بهمن 89 اعلام کرد که «اردشیر امیر ارجمند» مشاور موسوی، رابط اصلی جریان آشوب گروهک منافقین است.

همچنین باید به نشست ‌های این گروهک شکست خورده برای حفظ شانیت خود در میان اذهان عمومی در روزهای اخیر اشاره کرد از روز جمعه ۱۸ تیر گروهک تروریستی منافقین در شهر پاریس پایتخت کشور فرانسه گردهمایی را برگزار کردند. این گردهمایی چند سالی است که با مدیریت گروهک منافقین برگزار می شود. همه ساله با شیوه های مختلف مانند سفرهای رایگان از اقصی نقاط جهان ایرانیانی را به محل گردهمایی آورده و در کنار برنامه های سیاحتی از آنان در این گردهمایی استفاده می کند تا کثرت به اصطلاح مخالفان نظام در خارج را به نمایش بگذارد. همچنین در نشست های مختلف این گردهمایی ها برخی از شخصیت های سیاسی کشورهای مختلف جهان، خصوصا آن دولت هایی که با نظام اسلامی و انقلاب اسلامی ایران خصومت دارند، به عنوان سخنران حضور یافته و برای خوش آمد برگزار کنندگان آن، اتهاماتی را علیه ایران مطرح و ضمن ضرورت برخورد با ایران، عمر دولت انقلابی ایران را پایان یافته اعلام می کنند که عنقریب است که از آن اثری باقی نخواهد ماند.

این گروهک از ابتدا با هدف فروپاشی وحدت در حاکمیت جمهوری اسلامی تشکیل شد و امروز که نفس‌های آخر خود را می‌کشد جز با دست پا زدن بیجا برای حفظ شبه خود در اذهان مردم کاری نمی‌کند. این گروهک عملا پس از عملیات مرصاد و شکست سهمگینی که از نیروی مقدر جمهوری اسلامی خورد طومار ایستادگی‌اش پیچیده شد و حالا تنها در مرداب بی سرانجامی غوطه ور شده است.

منبع: دفاع پرس

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.