اداره تحقیقات مالی آمریکا روز دوشنبه اعلام کرد، سیستم مالی کشور با تصمیم انگلیس به خروج از اتحادیه اروپا، با بی ثباتی احتمالی بیشتری مواجه شده است.

به گزارش جماران، اداره تحقیقات مالی آمریکا که برای کمک به جلوگیری از بحران بزرگ مالی فعالیت می کند، در گزارش شش ماه خود درباره ثبات مالی آمریکا اعلام کرد، در مجموع، مخاطرات همچنان در مقیاس متوسط وجود دارد اما، با رای انگلیس به خروج از اتحادیه اروپا (برگزیت)، فشار بیشتر شده است.

'ریچارد برنر' مدیر این اداره گفت، دستکم در 18 ماه گذشته، مخاطرات در همین مقیاس بود. تاثیرات برگزیت بر آمریکا احتمالا تا نهایی شدن جدایی انگلیس از اتحادیه اروپا در سال های آینده احساس می شود.
وی افزود، همزمان با مذاکرات برای جدایی انگلیس از اتحادیه اروپا، احتمال وارد آمدن شوک های بزرگ تر به اعتماد مردم وجود دارد زیرا اقتصاد انگلیس و به ویژه سیستم مالی این کشور، به اقتصاد سایر کشورهای اروپا و آمریکا بسیار مرتبط است و نتایج معکوس در انگلیس و تسری آن به اروپا می تواند ثبات مالی آمریکا را به خطر اندازد.
انگلیسی ها در همه پرسی ماه گذشته، با 52 درصد به خروج کشورشان از اتحادیه اروپا رای دادند.
این همه پرسی ماه گذشته بازارها را در هم پیچید و نرخ بهره بلندمدت را در آمریکا، انگلیس و آلمان به طور بی سابقه ای کاهش داد.

منبع: ایرنا

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.