حریق خط لوله اتیلن غرب نزدیک مناطق کوهدشت و پلدختر عصر جمعه به طور کامل مهار شد.

به گزارش جماران، شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران اعلام کرد اکنون عملیات پاکسازی منطقه به منظور تعمیر خرابی های احتمالی در حال اجراست.

«علی محمد بساق زاده» مدیرکنترل تولید شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران، پس از وقوع این حادثه اعلام کرد: با تلاش همه همکاران در استان لرستان شرایط به طور کامل در کنترل است.
به گفته وی، این حادثه نزدیک مناطق کوهدشت و پلدختر به وقوع پیوست و هیچ گونه تلفات جانی به دنبال نداشت.
عصر امروز (جمعه) خط لوله اتیلن غرب در حوالی پلدختر دچار حریق شد و بر اساس اعلام شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران، جریان انتقال خوراک از طریق این خط لوله بزودی به حالت عادی باز می گردد.
به گزارش ایرنا، معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی یازدهم خردادماه از اجرای یک هزار و ٧٠٠ کیلومتر از خط لوله دو هزار و ٦٥٠ کیلومتری اتیلن غرب کشور خبر داده بود.
به گفته وی، پروژه خط لوله اتیلن غرب کشور در سال 13٨١ تصویب و از سال 13٨٣ اجرا شد. این پروژه از عسلویه، جنوبی ترین نقطه ایران آغاز و به غربی ترین نقطه یعنی مهاباد منتهی می شود.
مجتمع های پتروشیمی کاویان و مروارید تامین کننده خوراک خط لوله اتیلن غرب هستند.
قطر خط لوله اتیلن غرب در جنوب، ٢٤ اینچ است که با عبور از مسیر مجتمع های پتروشیمی به هشت اینچ می رسد.
معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی اعلام کرد براساس پیش بینی ها، ظرفیت فشار خط ٩٠ بار است که برای ثابت نگه داشتن فشار در طول خط، هشت ایستگاه کمپرسور در نظر گرفته شده که پنج ایستگاه آن تاکنون اجرا شده است و سه ایستگاه کمپرسور نیز در مرحله بهره برداری قرار دارد.
به گفته وی، سرمایه گذاری این خط نزدیک 1٧ هزار میلیارد ریال اعلام و تاکنون 12 هزار میلیارد ریال برای ساخت خط لوله اتیلن غرب هزینه شده است.
شاخص مهم این پروژه اجرای آن از سوی مشاوران پیمانکاران و سازندگان ایرانی است و تنها خرید خارجی در این طرح، مربوط به تهیه کمپرسور می شود.
مالکیت خط اتیلن غرب دولتی است و سرمایه گذاری شرکت صنایع پتروشیمی در این طرح با هدف واگذاری پس از تکمیل انجام شده است.

منبع: ایرنا

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.