یک دادگاه تجدیدنظر فدرال در آمریکا روز چهارشنبه اعلام کرد، دولت آمریکا نمی‌تواند یک برج اداری در منهتن را که در اصل توسط شاه ایران ساخته شده را مصادره کند؛ ادعا شده مالکان این برج سرپوشی برای فعالیت‌های دولت ایران بودند.

به گزارش جماران به نقل از خبرگزاری رویترز، هم‌چنین دادگاه تجدیدنظر حوزه دوم آمریکا اعلام کرد، به این دلیل که دادگاه هیچ مدرکی دال بر این که مالکان این برج و ایران از نظر حقوقی یک شخصیت واحد محسوب می‌شوند، پیدا نکرده است، صدها نفر از قربانیان «اقدامات تروریستی» مرتبط با ایران نمی‌توانند مالکان برج شماره 650 خیابان پنجم را مجبور به فروش این ساختمان یا پرداخت حکم خسارتی کنند که علیه دولت ایران به دست آورده بودند.

هر دوی این احکام توسط ریچارد وسلی، قاضی حوزه در 145 صفحه برای یک پنل متشکل از سه قاضی نوشته شده بودند.

این قضات احکام صادره از سوی کاترین فورست قاضی دادگاه منطقه‌یی، علیه بنیاد غیرانتفاعی علوی را لغو کردند. این بنیاد که در زمینه ترویج فرهنگ اسلامی و زبان فارسی فعالی دارد، 60 درصد از مالکیت برج شماره 650 را در اختیار دارد.

مالکان این ساختمان ادعا کرده بودند که هیچ فرصتی به آن‌ها داده نشده تا نشان دهند که چرا نباید مسوول اتهامات مطرح شده باشند.

دنیل روزومنا، وکیل مالکان این برج در این باره گفت: ما بسیار خشنود هستیم. ما به دنبال رفع اتهام و دفاع از موکلان‌مان در دادگاه هستیم.

مقامات آمریکایی بنیاد علوی رابه پولشویی متهم کرده‌اند که تحریم‌های آمریکا علیه ایران را نقض می‌کند.

منبع: ایسنا

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.