آمریکا چندین شخص حقیقی و چند شرکت را به اتهام ارتباط با دولت سوریه و حمایت از آن، تحریم کرد.

به گزارش جماران به نقل از «رای الیوم»، وزارت خزانه‌داری آمریکا، روز پنجشنبه اعلام کرد، تحریم‌های جدیدی علیه افراد و شرکت‌هایی، به اتهام حمایت از دولت سوریه اعمال کرده است.

این فهرست جدید تحریم‌های آمریکا 7 شرکت و 8 فرد حقیقی از جمله «یوسف عربش» شهروند روسی را شامل می‌شود. طبق اعلام وزارت خزانه‌داری آمریکا، عربش مدیر نمایندگی شرکت «هیسکو» سوریه در مسکو است.

علاوه بر این، «نبیل تیزینی» مدیر مالی شرکت مذکور نیز در فهرست جدید تحریم‌های آمریکایی درج شده است. وزارت خزانه‌داری آمریکا مدعی است، نمایندگی شرکت تحت مدیریت عربش از دولت سوریه در معامله‌های نفتی حمایت می‌کند.

آمریکا همچنین 2 شرکت و یک نفر دیگر را به علت حمایت از مرکز مطالعات و تحقیقات علمی در سوریه در فهرست تحریم‌ها قرار داده است. وزارت خزانه‌داری آمریکا این مرکز را مسئول تولید سلاح‌های غیرمتعارف و موشک برای دولت سوریه اعلام کرده است.

این تازه‌ترین مورد از تحریم‌های آمریکا علیه اشخاص و شرکت‌ها در ارتباط با بحران سوریه محسوب می‌شود و براساس آن، دارایی‌های افراد و شرکت‌های تحریم شده، در آمریکا مسدود می‌شود و آمریکایی‌ها نیز از تعامل با آنان منع می‌شوند.

منبع: تسنیم

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.