رییس جمهوری آمریکا حضور مهاجران مسلمان در جامعه آمریکا را مورد تحسین قرار داد و گفت: ‌هرگونه اقدام برای تبعیض علیه آنها باعث سواستفاده تروریست‌ها می‌شود.

به گزارش جماران به نقل از خبرگزاری رویترز، باراک اوباما، رییس جمهوری آمریکا در جریان مراسمی در کاخ سفید گفت: مسلمانان آمریکایی همانند سایر اعضای جامعه آمریکا میهن پرست هستند و در جامعه ایالات متحده ادغام شده‌اند. اینکه خانواده مسلمانان برای چندین نسل در آمریکا بوده‌اند یا به تازگی وارد کشور شده‌اند، بخشی از جامعه ما هستند.

دولت اوباما به خاطر پذیرش 10 هزار مهاجر سوری در سال جاری میلادی با انتقادهایی روبه‌رو شده است و برخی از جمهوری خواهان با این اقدام مخالفت کرده‌اند که در راس آنها دونالد ترامپ، نامزد پیشروی جمهوری خواهان در انتخابات ریاست جمهوری 2016 آمریکا است که به وضوح با حضور مهاجران مسلمان در کشور مخالفت کرده است.

البته اوباما در این مراسم نامی از ترامپ نبرد اما گفت: سیاست‌های تبعیض آمیز علیه مسلمانان در آمریکا با ارزش‌های آمریکایی مغایرت دارد.

رییس جمهوری آمریکا ادامه داد:‌ کنار گذاشتن و به حاشیه راندن مسلمانان در آمریکا باعث تقویت تروریست‌هایی چون داعش می‌شود. این یک سیاست هوشمندانه برای امنیت ملی نیست.

منبع: ایسنا

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.