محمدرضا پاکدامن افزود: طی دیدارهایی با خانواده آتش نشان فداکار برکت جوذری ‌همکاری‌های لازم برای ارسال مدارک و نامه‌های درخواستی اعضای خانواده به سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور صورت گرفت.

به گزارش جماران، وی با بیان اینکه متأسفانه در پاسخ نامه‌ها مطابق بر قانون، مصادیق شهادت شامل زنده یاد جوذری نشد، تصریح کرد: از این بابت دست این اداره کل بسته بوده و در قانون نیز این موارد جزء شهادت محسوب نمی‌شود و نمی‌توانیم مزایای یک شهید را به خانواده آن مرحوم اختصاص دهیم.

پاکدامن در پایان اقدام ارزشمند زنده یاد جوذری را نشان یک قهرمان فداکار دانست و عنوان کرد: متأسفانه شاخص‌های قانونی مانع از خواسته خانواده آن مرحوم شد و امیدواریم مسئولان دولت و مجلس برای چنین رویدادهایی چاره اندیشی کنند.

نماینده مردم هرمزگان در مجلس خواستار شد:حمایت دولت و مجلس از آتش نشانان‌

در هیمن راستا نماینده مردم بندرعباس، حاجی آباد، قشم، ابوموسی و بندرخمیر در مجلس شورای اسلامی خواستار حمایت دولت و مجلس از آتش نشانان و خانواده شهدای آتش نشان در حین مأموریت شد.

احمد مرادی افزود: اهمیت کار و سختی شرایط آتش نشانان در کنار کمبود امکانات و تجهیزات برای مقابله با حریق، آتش سوزی، زلزله و سیل نقش این بخش از جامعه را پرن رنگ تر و حضور فداکارانه این آتش نشانان را بیش از پیش جلوه می‌دهد.

وی با بیان اینکه در مدیریت بحران چهار اصل اساسی وجود دارد، اظهار کرد: پیش بینی، پیشگیری، مقابله و ترمیم و بازسازی چهار اصل مدیریت بحران هستند که در کشورمان در هر چهار اصل با مشکل رو به رو هستیم.

عضو کمیسیون انرژی مجلس‌ خاطرنشان کرد: در حادثه آتش سوزی پتروشیمی ماهشهر نیز این چهار اصل رعایت نشده بود و از این دست حوادث نیز در کشور کم وجود ندارد.

مرادی با انتقاد از عدم وجود امکانات مناسب و همچنین عدم مدیریت صحیح بحران، اضافه کرد: در اینجا آتش نشانان فداکاری همچون شادروان برکت جوذری با امکانات و تجهیزات کم، کار بزرگی انجام می‌دهند و کار ماندگاری از خود در جامعه به یادگار می‌گذارد.

وی بیان کرد: علی رغم فقر امکانات، آتش نشانان با جان خود بازی کرده و در راه نجات جان انسان‌ها حتی از جان خود می‌گذرند.

نماینده مردم بندرعباس در مجلس در پاسخ به سوال خبرنگار ایسنا مبنی بر عدم تعلق گیری مزایای شهید به خانواده فوت شدگان آتش نشان در حین مأموریت، تصریح کرد: اگر در این بخش نیازمند ارائه لایحه‌ای به مجلس شورای اسلامی است این اقدام سریعتر صورت بگیرد تا نمایندگان با حمایت از آن به تصویب این لایحه اقدام کنند.

مرادی با بیان اینکه انتظار از دولت در این بخش بیشتر است، ادامه داد: امید است در بخش آتش نشانی و خدمات ایمنی، دولت مبادرت به تقویت امکانات و بهبود تجهیزات بپردازد تا علاوه بر تقویت احساس آرامش در جامعه شاهد دلگرمی آتش نشان از حمایت دولتی و مزایای تعلق گرفته به او باشیم.

وی همچنین توجه بیشتر دولت به خانواده های شهدای آتش نشان در حین مأموریت را ضروری دانست و عنوان کرد: امیدواریم بتوانیم به نوعی شاهد جبران خدمات آتش نشانی باشیم که از جان خود برای سلامت و حفظ جان انسان دیگری گذشت کرد.

منبع: ایسنا

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.