دادگاهی در یونان، هشت کودتاچی ترکیه ای را که به این کشور پناهنده شده اند را به دو ماه حبس محکوم کرد.

به گزارش جماران، رسانه های یونان از شهر 'الکسندروپلی' واقع در شمال این کشور گزارش دادند که تعداد 7 نظامی ترک به همراه یک شهروند این کشور که شنبه گذشته پس از بروز کودتا در ترکیه، با یک بالگرد وارد این شهر شده بودند را محاکمه کرد.

وکیل مدافع این افراد پس از اتمام دادگاه به خبرنگاران، گفت: این افراد برای فرود بالگرد نظامی ترکیه درخاک یونان، تبرئه شدند، زیرا براساس قوانین ملی و بین المللی، بالگرد نظامی که سرنشینان آن احساس خطر کنند، نیازی به دریافت اجازه فرود ندارند.
وکیل مدافع متهمان گفت: این افراد به خاطر ورود غیرقانونی به خاک یونان به دو ماه حبس محکوم شدند اما پرونده آنان برای دریافت پناهندگی سیاسی از یونان در آینده مورد بررسی قرار خواهد گرفت.
درهمین رابطه، رسانه های خبری یونان از شمال این کشور گزارش دادند که تعدادی از ترک های مقیم یونان به همراه تعدادی از اتباع ترکیه که به یونان آمده بودند، با سر دادن شعارهایی علیه 8کودتاچی ترک، آنان را خائن به وطن خواندند و به آنان حمله کردند که این درگیری با دخالت پلیس بدون بروز هیچ حادثه ای، به پایان رسید.
گفتنی است دولت ترکیه خواستار استرداد این هشت نفر به خاک این کشور شده است و تاکنون دو بار نخست وزیر و رییس جمهوری ترکیه، طی تماس هایی با نخست وزیر یونان، خواستار بازگرداندن آنها شده اند.
یونان نیز بارها اعلام کرده است پرونده این افراد برای دریافت پناهندگی از این کشور بر اساس قوانین ملی و بین المللی صورت خواهد گرفت.

منبع: ایرنا

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.