موسسه گالوپ در جدیدترین نظرسنجی خود اعلام کرد: با افزایش نارضایتی مردم آمریکا در یک ماه اخیر، هم اکنون 83 درصد از مردم از تحولات اخیر کشورشان ناراضی هستند.

به گزارش ایرنا، موسسه پژوهشی گالوپ روز پنجشنبه اعلام کرد: این دومین بار از سال 2001 میلادی است که در فاصله تنها یک ماه، 12 درصد بر شمار افراد ناراضی آمریکا نسبت به مسائل جاری این کشور افزوده شده است.

بر همین اساس، نارضایتی مردم آمریکا نسبت به نحوه اداره کشورشان در ماه اکتبر سال 2008 در فاصله، یک ماه 12 درصد افزایش یافت که علت آن ادامه بحران سنگین اقتصادی آمریکا و جهان اعلام شده بود.
در این گزارش آمده است: درحال حاضر فقط 17 درصد از مردم آمریکا نسبت به امور جاری کشورشان ابراز خرسندی و رضایت و 83 درصد از آن ها به دلائل گوناگونی این شرایط را نومید کننده و دشواری توصیف کرده اند.
گالوپ با یادآوری این که نظرسنجی اخیر این موسسه در فاصله روز های 13 تا 17 ژوئیه انجام شد، موج خشونت های اخیر از جمله قتل افراد غیرمسلح به دست نیروهای پلیس و واکنش سیاهپوستان به این قتل ها که در همین فاصله به مرگ 8 نیروی پلیس آمریکا منجر شد را دلیل عمده نگرانی مردم آمریکا و بالا رفتن میزان نارضایتی آن ها دانسته است.
بر اساس این نظر سنجی مسئله تبعیض نژادی وحوادث مربوط به این پدیده یکی از دلایل اصلی نارضایی مردم آمریکا نسبت به نحوه اداره کشورشان بوده و 18 درصد از شرکت کنندگان در این نظر سنجی برخوردهای نژادپرستانه را مهم ترین معضل کشورشان دانسته اند.

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.