قائم مقام و معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: با دریافت کنندگان حقوق های نامتعارف برخورد قانونی می شود.

به گزارش جماران، ایرج حریرچی عصر پنجشنبه در نشست با اعضای هیات رئیسه دانشگاه علوم پزشکی استان و مجمع نمایندگان گیلان در مجلس شورای اسلامی افزود: اگر مدیری بیشتر از مقدار متعارف حقوقی دریافت کرده باشد، برخورد قانونی می شود.

وی با اشاره به تلاش و زحمت پزشکان در مناطق محروم اظهار کرد: به عنوان مثال پزشک متخصص زنان و زایمان در خاش داریم که روزانه مسئولیت انجام 15 زایمان طبیعی و سزارین را دارد و بارها درخواست کرده که پزشک دیگری اعزام شود و درآمدش هم نصف گردد، اما پزشک نداشتیم که بفرستیم.
قائم مقام وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به موضوع عدالت در پرداخت، با بیان این که اختلاف پرداخت کارانه پزشک و پرستار کاهش یافته، تصریح کرد: اما به وضعیت مطلوب نرسیده است.
وی یادآور شد: کسانی که در رابطه با سیستم کارانه انتقاد می کنند، در زمان خودشان دو سه برابر بوده است، حال اینکه این برنامه از سال 74 به اجرا درآمده و ما نیز وارث اجرای این طرح هستیم.

* بیمارستان های گیلان فرسوده است/ تخت کم داریم
معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در ادامه این نشست با اشاره به فرسودگی بیمارستان های گیلان اظهار کرد: در حال حاضر تخت کم داریم به طوری که به ازای یک هزار نفر جمعیت، 3 / 1 تخت در گیلان فعال است.
حریرچی خاطر نشان کرد: بیمارستان های الزهرا (س) و 17 شهریور رشت، در دهه 40 و شفا و حشمت نیز در دهه 50 بهره برداری رسیده است و خدمت به مردم استان به خوبی ارائه نمی شود و در این میان، بیمارانی هستند که از گیلان برای درمان از استانشان خارج می شوند.
وی با اشاره به هزینه بالای ایاب و ذهاب بیمارانی که از استان خود برای درمان به استان دیگر می روند، یادآور شد: این هزینه ها از هزینه های بیمارستانی بیشتر می شود.
معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با تاکید بر فعالیت دستگاه سی تی اسکن در بیمارستان پورسینا رشت به عنوان یک نیاز، اظهار کرد: بایستی امکانات بهداشت و درمان متناسب با فرهنگ غنی و شأن مردم گیلان مهیا شود.

* بهداشت و درمان عرصه سیاست ورزی نیست
حریرچی بیان کرد: در عرصه سیاست هر نوع اختلاف نظری که هست، باید باشد؛ اما بهداشت و درمان عرصه سیاست ورزی نیست.
وی اظهار کرد: بایستی با تمام توان در عرصه بهداشت و درمان و ارتقاء شاخص های بهداشتی و سلامت مردم تلاش کنیم.
وی با بیان این که در 37 سال بعد از پیروزی انقلاب اسلامی پیشرفت های خوبی داشته ایم، خاطرنشان کرد: در این مدت شاهد ارتقاء شاخص های بهداشتی از جمله کاهش مرگ و میر مادران باردار ، امید به زندگی و غیره در زمینه های مختلف را هستیم.
قائم مقام و معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی صبح امروز (پنجشنبه) با سفر به استان گیلان از اورژانس مرکز آموزشی درمانی پورسینا، بیمارستان های رازی، حشمت و سایت دانشگاهی لاکان رشت بازدید کرد.

منبع: ایرنا

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.