نهادها و ارگان ها روز چهارشنبه در بیانیه ها و اطلاعیه های جداگانه ای ضمن گرامیداشت روز جهانی قدس، مردم را به حضور در این راهپیمایی دعوت کردند.

به گزارش جماران به نقل از ایرنا، نیروی انتظامی با صدور بیانیه ای ضمن گرامیداشت روز جهانی قدس که یادآور مظلومیت ملت ستمدیده فلسطین است، اعلام کرد: روز جهانی قدس روز همبستگی مسلمانان جهان با ملت مظلوم و ستمدیده فلسطین و فریاد انزجار از رژیم غاصب صهیونیستی به عنوان دشمن مشترک امت اسلامی است.
همچنین نیروی انتظامی در این بیانیه آزادیخواهان جهان به خصوص مسلمانان و مردم انقلابی ایران اسلامی را به حضور حماسی و به یاد ماندنی در راهپیمایی روز جهانی قدس فرا خواند.
در بخش دیگری از این بیانیه آمده است، ابتکار معمار کبیر انقلاب اسلامی (ره) در نامگذاری روز جهانی قدس، تحولات بزرگی را در معادله رویارویی با رژیم غاصب صهیونیستی در سطح منطقه و جهان اسلام پدید آورد و مسیری نو در صحنه مبارزه با رژیم اشغالگر قدس را نمایان ساخت.
روز جهانی قدس نشانگر اهمیت غیر قابل انکار مسئله آزادی فلسطین از یوغ غده سرطانی صهیونیسم و بیانگر این نکته مهم است که آزادی قدس شریف ؛' آرمان' مسلمانان جهان است.
اطمینان داریم که با فریادهای حق طلبانه مسلمانان و سیل خروشان امت اسلامی، آزادی قدس را به نظاره خواهیم نشست و در مسجدالاقصی نماز شکر و وحدت را اقامه خواهیم کرد.
نیروی انتظامی در بخش دیگری از این بیانیه آورده است، روز قدس؛ روز وحدت و همگرایی امت اسلامی و نماد مقابله با تلاش مستکبران و رژیم غاصب صهیونیستی در تشدید واگرایی و ایجاد اختلاف بین مذاهب اسلامی است.
دوراندیشی و ابتکار هوشمندانه آن امام حکیم در نامگذاری این روز موجب جهانی شدن آرمان‌های فلسطین ، تضعیف و تنزیل رژیم صهیونیستی شده و تمام تلاش‌های جبهه استکبار را برای در امان نگه داشتن این رژیم اشغالگر با ناکامی و شکست مواجه ساخته است.

رژیم غاصب صهیونیستی محکوم به زوال است
ارتش جمهوری اسلامی ایران با صدور بیانیه‌ای ضمن گرامیداشت روز جهانی قدس، تاکید کرد: بر خلاف ادعا و آرزوی واهی و خام سیاست ‌بازان خبیث رژیم غاصب صهیونیستی، این رژیم محکوم به زوال است.
در بیانیه ارتش آمده است: روز جهانی قدس، روز حمایت از مردم مظلوم و ستم دیده فلسطین و روز فریاد آزادی قدس شریف از چنگال رژیم غاصب صهیونیستی است.
در بخش دیگری از این بیانیه تاکید شده است: روز قدس روز انزجار و ابراز تنفر از رژیمی است که همچون لانه عنکبوت بر پایه هایی سست بنا شده و محکوم به زوال است.
در ادامه این بیانیه با اشاره به نامگذاری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به نام روز جهانی قدس از سوی حضرت امام خمینی(ره)، تصریح شده است: ابتکار حکیمانه امام راحل در نامگذاری این روز تمام تلاش های این رژیم اشغالگر و جبهه استکبار را در کم رنگ کردن و به حاشیه راندن جنایات سیاست بازان این رژیم در منطقه و جهان ناکام گذاشت و موجب تقویت آرمان‌های فلسطین به عنوان قطعه‌ای جداناشدنی از جهان اسلام شد.
ارتش جمهوری اسلامی ایران در پایان با گرامیداشت روز جهانی قدس و تاکید بر حضور آحاد کارکنان و خانواده محترم ارتشیان در راهپیمایی این روز از عموم ملت شهیدپرور و همیشه در صحنه ایران اسلامی دعوت کرده است با تاسی به رهنمودهای رهبر فرزانه انقلاب، امام خامنه‌ای (مدظله‌العالی) با حضور یکپارچه خود با آرمان‌های قدس شریف تجدید میثاق نموده و حمایت همه جانبه خود را از ملت مظلوم و ستمدیده فلسطین به جهانیان اعلام نمایند.

مردم در راهپیمایی خواستار بازگرداندن فلسطین به پیکر جهان هستند
در بیانیه سازمان تامین اجتماعی ضمن گرامیداشت روز قدس از همه مسلمانان و آزادگان جهان دعوت کرد که با شرکت در راهپیمایی روز قدس با آرمان بلند امام خمینی(ره) مبنی بر بازگرداندن فلسطین به پیکر جهان اسلام تجدید پیمان کنند.
در این بیانیه آمده است، روز قدس نمادی از تعهد همه مسلمانان و آزادی‌خواهان جهان به قدس شریف و مردم مظلوم فلسطین است، امام خمینی (ره) با اعلام آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به عنوان روز قدس ،این روز را به نمادی از آزادی خواهی و حق طلبی تبدیل کردند.
به همین منظور مدیران و کارکنان سازمان تامین اجتماعی همپای اقشار گوناگون ملت ایران در سراسر کشور در راهپیمایی باشکوه و دشمن شکن روز قدس شرکت می‌کنند و با آرمان های خمینی کبیر(ره) و مقام معظم رهبری در دفاع از قدس شریف پیمانی دوباره می‌بندند.

روز قدس عرصه ای برای اتحاد و یکپارچگی قدرت امت اسلامی است
اداره کل پزشکی قانونی استان تهران نیز در بیانیه ای اعلام کرد: روز قدس عرصه ای برای اتحاد و یکپارچگی قدرت امت اسلامی در حمایت از ملت مظلوم فلسطین و اعلام برائت از جبهه استکبار و صهیونیسم جهانی است.
در این بیانیه آمده است، روز جهانی قدس، ابتکار معمار کبیر انقلاب اسلامی ،روز بیداری، روز حماسه و روز پشتیبانی از مردم ستمدیده و مظلومی است که بیش از نیم قرن در مصاف با دژخیمان پلید صهیونیستی، همچنان استوار باقی مانده اند.
اداره کل پزشکی قانونی استان تهران از تمامی اقشار ایران اسلامی دعوت می کند تا با شرکت در راهپیمایی روز جهانی قدس ،ضمن حمایت از مردم مظلوم غزه و برائت جویی از رژیم صهیونیستی با سردادن فریاد رسای 'مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسراییل' به ندای رهبر فرزانه خویش حضرت آیت الله العظمی خامنه ای لبیک می گویند.

روز قدس روز دفاع از مظلومان
به گزارش ایرنا، رئیس سازمان پدافند غیرعامل در بیانیه ای تاکید کرد: ملت بزرگ ایران با درک شرایط حساس فعلی با حضور حماسی وایستادگی انقلابی خود در روز قدس و دفاع از آرمان فلسطین نشان خواهند داد که دفاع منطقی از دستاوردهای هسته ای، مبارزه با دشمن کودک کش و تفرقه افکن صهیونیسم غاصب را فراموش نخواهد کرد و همچنان یاریگر مظلوم چه در فلسطین، یمن، سوریه، بحرین و دیگر نقاط جهان خواهد بود.
سردارغلامرضا جلالی با اشاره به فرمایشات رهبرمعظم انقلاب افزود: خداوند تبارک‌ وتعالی را شاکریم که در این ماه مبارک، ماه نزول قرآن و بهار فقرا ، فرصتی را برای همه مسلمانان فراهم کرد تا با حضور بر سراین خوان پربرکت معنوی یکبار دیگر علاوه بر دعا و مناجات، جلوه‌ای‌ از یگانگی واتحاد را خلق کنند که اوج آن در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان یعنی روز جهانی قدس است که امام راحل به‌خوبی این حقیقت را درک کرده بود که «فلسطین قلب امت اسلام و روز قدس روز جهان اسلام است.»
رئیس پدافند غیرعامل کشور همچنین با اشاره به آیه « اِعْتَصِمُوا بِحَبْلِ اللّه جَمِیعاً وَلاَ تَفَرَّقُوا »و لزوم وحدت گفت: درهیاهوی دعوای قدرت های پوشالین جهان بر سر مال اندوزی و استثمارمردم مستضعف دنیا که گوش فلک را می آزرد، ابر مردی ظهور کرد که برای هیچ یک از این اصوات انکر وقعی قائل نشد و بانگ دلیرانه اش تمامی مردم آزاده جهان را برانگیخت و شعار اعتصام به ریسمان الهی و پرهیز از تفرقه را در سراسر گیتی طنین انداز کرد.

روز جهانی قدس وحدت امت اسلام علیه جاهلیت مدرن است
در بیانیه مرکز مقاومت بسیج بنیاد شهید و امور ایثارگران به مناسبت روز جهانی قدس نیز آمده است، روز جهانی قدس تجلی آرمان فلسطین و فریاد وحدت امت اسلام علیه جاهلیت مدرن و کودک کشی از غزه تا یمن است.
طراحی هوشمندانه روز جهانی قدس و فرصت سازی برای نشان دادن وحدت و اراده امت اسلامی در قبال حل مسئله فلسطین و دفع در این بیانیه نوشته شده است، روز قدس نمایانگر عمق راهبردی و دامنه‌ نفوذ تفکر و منطق مقاومت و ظلم‌ستیزی در جهان است، امروز سرزمین‌های اشغالی به یک محیط شکننده امنیتی تبدیل‌شده است و امنیت سازی برای اشغالگران و غاصبان سرزمین قدس نه‌تنها در دایره اراده و مدیریت رژیم صهیونیستی و حامیان غربی و عربی آن نیست بلکه در مصاف با معادله‌ای قرار گرفته است که رزمندگان مقاومت اسلامی در فلسطین، لبنان و دیگر بلاد اسلامی در آن قدرت‌نمایی و نقش‌آفرینی می‌کنند.
این بیانیه می افزاید: امروز رویای تشکیل «خاورمیانه بزرگ» و «رژیم جعلی اسرائیل از نیل تا فرات» در صحنه‌ای معکوس به تقویت راهبرد دفع غده سرطانی رژیم صهیونیستی به تحقق آرمان آزادی قدس و تشکیل «فلسطین از بحر تا نهر» تعبیر شده است.
مرکز مقاومت بسیج بنیاد شهید و امور ایثارگران از بسیجیان و همکاران این نهاد تقاضا دارد همگام با آحاد ملت شریف و انقلابی ایران اسلامی با حضور گسترده و پرشور خود در مراسم راهپیمایی سراسری روز جهانی قدس شرکت کرده و با نمایش اراده و ظرفیت امت اسلامی در مصاف با راهبردها و سیاست‌های جنایت‌آمیز آمریکا و رژیم صهیونیستی و هم‌پیمانان آنان، موجبات دلگرمی و قوت قلب مبارزان فلسطینی و ترس وحشت استکبار جهانی و رژیم غاصب صهیونیستی را فراهم کنند.
بنیاد حفظ آثار و ارزش های دفاع مقدس در بیانیه ای روز جهانی قدس را نویدبخش آزادی بیت المقدس و ملت فلسطین و چشم انداز ظهور قدرت بزرگ جهان اسلام و غلبه مستضعفین بر مستکبرین دانست.
این بیانیه راهبرد جبهه سلطه و استکبار جهانی در ایجاد جنگ های تروریستی و درون سرزمینی در عراق و سوریه و گسیل تروریست های برده و اجاره ای آمریکا، اسرائیل و ارتجاع منطقه را محکوم به شکست توصیف کرد.
در ادامه این بیانیه آمده است: بی تردید نسل نوین ملت فلسطین در انتفاضه جدید که کرانه باختری را نیز شعله ور ساخته است با مقاومت مردانه خود، دشمن صهیونیستی و حامیان منطقه ای و فرامنطقه ای آن را مغلوب و تسلیم اراده خود خواهند کرد.
در پایان این بیانیه آمده است: به مقام شامخ شهدای مقاومت اسلامی و انتفاضه فلسطین تعظیم و بر این مساله تاکید می کنیم که قدس و حمایت از ملت مظلوم فلسطین مساله اول جهان اسلام و نقطه وحدت و پیوند جوامع اسلامی با سایر ملل آزاده، عدالت خواه و حق طلب جهان است.
آخرین جمعه ماه رمضان امسال، سی و هشتمین سالروز دعوت بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی امام خمینی (ره) برای حضور در راهپیمایی و برگزاری همایش جهانی مسلمان در روز قدس است؛ روزی که در تاریخ و تقویم سیاسی و افکار عمومی جهان به عنوان روز برائت از رژیم اشغالگر قدس و دفاع از مردم مظلوم فلسطین ثبت شده است.

روز قدس روز به اهتزاز درآمدن پرچم اسلام و پیروزی حق بر کفر است
سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور، با صدور اطلاعیه ای ضمن ارج نهادن به آرمانهای مردم شجاع و انقلابی فلسطین، عموم مردم را به حمایت از مردم نجیب فلسطین به شرکت در راهپیمایی روز قدس دعوت و تاکیدکرداین روز،روز به اهتزاز درآمدن پرچم اسلام و پیروزی حق بر کفر است.
به گزارش ایرنا از سازمان شهرداری ها و دهیاری های در بخشی از این اطلاعیه آمده است: تدبیر و دوراندیشی خاص حضرت امام (ره) در نامگذاری آخرین جمعه‌ ماه مبارک رمضان به عنوان روز جهانی قدس و نماد همبستگی و وحدت جهان اسلام، در خشکاندن ریشه‌ اسرائیل و مکتب شوم و بی‌پایه صهیونیسم در عرصه‌جهانی تاثیرگذار بوده و بیداری امت اسلام، انسان‌های آزاد اندیش و تمامی متفکران پیرو حق و حقیقت را در پی داشته است.
حال که ملت همیشه مظلوم فلسطین با دستانی خالی از سرزمین خود دفاع می‌کنند، نوبت ماست که به یاری آنان بشتابیم و با مشت‌هایی گره کرده و فریادهایی از عمق وجود، بر دشمنان بتازیم و تنفر هر چه بیشتر خود را به دشمنان غاصب بنمایانیم و با عمل خود نشان دهیم خواهان آزادی مردم ستمدیده فلسطین از بند استعمار هستیم.
در ادامه این اطلاعیه آمده است ،با توجه به شرایط حاکم بر خاورمیانه و دنیای اسلام ،‌روز جهانی قدس امسال از حساسیت‌های متفاوتی برخوردار شده است.لذا روز قدس فرصتی است که در آن امت واحده اسلامی در کنار یکدیگر در مقابل اشغالگران قدس شریف صف‌آرایی می‌کنند.
کارکنان سازمان شهرداری ها و دهیاری های با حضور پرشورد خود، لزوم برچیدن بساط اشغالگری از جغرافیای جهان اسلام را به قدرت‌های استکباری گوشزد خواهند کردو همگام با عموم مردم آگاه ایران اسلامی بار دیگر با آرمان های مقدس حضرت امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری تجدید بیعت می‌کنند .

روز قدس، روز محکومیت صهیونیست
سازمان بسیج جامعه زنان کشور نیز در بیانیه ‌ای از عموم زنان فرهیخته و انقلابی به منظور حضور باشکوه در روز قدس دعوت به عمل آورد، در بخشی از این بیانیه آمده است: بسیج جامعه زنان کشور، ضمن محکوم کردن جنایات رژیم صهیونیستی از عموم زنان فرهیخته، انقلابی و موحد ایران اسلامی برای شرکت در راهپیمایی حماسه آفرین روز قدس و اعلام هم پیمانی با مردم فلسطین تا رهایی قدس شریف، دعوت کرد.
در این بیانیه نوشته شده است، بیش از نیم قرن از تجاوزگری رژیم جعلی صهیونیستی به سرزمین مقدس فلسطین می گذرد و مردم آن سرزمین به دست سفاک ارتش اسرائیل در بهت جامعه جهانی و سکوتی ناشی از رضایت نقض حقوق بشر برای جامعه مسلمین، به خاک و خون کشیده می شوند!
در بیانیه آمده است، مدتهاست که تصاویر دلخراش از شهادت جوانان، پیرمردان، پیرزنان و کودکان مظلوم فلسطین توسط ابر رسانه های کشورهای مدعی حقوق بشر از جمله آمریکا، انگلیس و برخی از کشورهای تحت سلطه آنان چون عربستان سعودی، سانسور می شود و چشم های مادران فلسطینی در غم از دست دادن جوانان برومند این سرزمین، به اشک نشسته است.
بسیج جامعه زنان کشور، ضمن محکوم کردن جنایات رژیم صهیونیستی از عموم زنان فرهیخته، انقلابی و موحد ایران اسلامی برای شرکت در راهپیمایی حماسه آفرین روز قدس و اعلام هم پیمانی با مردم فلسطین تا رهایی قدس شریف، دعوت می کند.

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.