رویترز با توجه به انتصاب دوباره مجید هدایت‌زاده به مدیرعاملی شرکت نیکو نوشت: ایران به تغییرات گسترده سازمانی در وزارت نفت با هدف پیشبرد صادرات و قرارداد با شرکت‌های بین‌المللی نفت در آستانه انتخابات ریاست‌جمهوری 2017 دست زده است.
به گزارش جماران، خبرگزاری انگلیسی رویترز به دنبال انتشار خبر انتصاب دوباره مجید هدایت‌زاده به مدیرعاملی شرکت نفتیران اینترترد (نیکو) طی گزارشی نوشت ایران به عنوان بخشی از تغییرات گسترده سازمانی با هدف تقویت اکتشافات و صادرات نفت این کشور، روز سه شنبه بار دیگر مدیرعامل پیشین شرکت نیکو را که مقر آن در سوئیس است، به این سمت منصوب کرد.
این انتصاب به دنبال انتخاب رئیس جدید برای شرکت ملی نفت ایران در ماه جاری صورت گرفته است؛ همچنانکه تهران به دنبال پیشبرد صادرات و قراردادهایی با شرکت‌های بین‌المللی نفت در آستانه انتخابات ریاست‌جمهوری 2017 است.
مجید هدایت زاده در سال‌های 2001 تا 2008 در این سمت بوده است.
وی از ماه مارس به عنوان معاون امور بین‌الملل شرکت ملی نفت ایران فعالیت می‌کرد و در سمت جدیدش بر تمامی فعالیت‌های بازاریابی و فروش بین‌المللی شرکت نیکو نظارت دارد.
رضا مصطفوی طباطبایی، یک مشاوره نفتی در لندن که در پروژه‌هایی در ایران فعالیت کرده است در این‌باره گفت: شرکت نیکو که زیرمجموعه ای از شرکت ملی نفت ایران است تلاش می‌کند تا با رقبای دولتی منطقه‌ای نظیر آرامکوی عربستان بهتر رقابت کند.
طباطبائی افزود: «نیکو می‌خواهد تا سهم بازار اروپای خود را بازگرداند.
برنامه برای سال بعد شمسی تمرکز بیشتر بر بازاریابی و سازمان‌یافته‌تر شدن است.»
بیژن نامدار زنگنه، وزیر نفت ایران در ماه جاری، علی کاردور را به عنوان مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران منصوب کرد.
همچنین کاردور، محسن پاکنژاد را به عنوان معاون خود در امور تولید منصوب کرد.
وزارت نفت ایران با هدف جذب سرمایه‌گذاری از سوی شرکت‌های بین‌المللی نفت در حال کار بر روی قراردادهای نفتی این کشور است.

منبع: فارس

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.