معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور با بیان اینکه سال گذشته 753 هزار نفر از کسانی که غیرمجاز وارد جمهوری اسلامی ایران شدند را به کشورشان تحویل دادیم، گفت: این امر هزینه بسیار زیادی برای ما به دنبال داشته است.

به گزارش جماران به نقل از ایرنا، حسین ذوالفقاری عصر سه شنبه در نشست خبری مشترک با فیلیپو گرندی کمیسر عالی سازمان ملل در امور پناهندگان افزود: از روز گذشته میزبان کمیسر عالی سازمان ملل در امور پناهندگان و هیات همراه بودیم . روز گذشته بازدیدی از شهر قم داشتند و در جریان وضعیت پناهندگان قرار گرفتند.

وی ادامه داد: امروز نیز چند دیدار و نشست با سفرای کشورهای کمک کننده در امور پناهندگان داشتیم.
معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران سه نوع هزینه در ارتباط با مساله پناهندگان و مهاجرت ها داشته و دارد، گفت: ما بزرگترین جمعیت پناهندگان را با طولانی ترین مدت یعنی نزدیک چهار دهه داریم که هزینه بسیار زیادی برای کشور ما داشته است.
ذوالفقاری اظهارداشت: هزینه دیگر این است که جمهوری اسلامی ایران در حد توان در بازسازی و کمک به امنیت و توسعه افغانستان نقش داشته است.
وی یادآور شد: همچنین ما تلاش زیادی در جلوگیری از مهاجرت های غیرقانونی به دیگر کشورها به خصوص به اروپا داشتیم. در سال گذشته 753 هزار نفر از کسانی که غیرمجاز وارد جمهوری اسلامی ایران شدند را به کشورشان تحویل دادیم و هزینه زیادی در این زمینه متحمل شده ایم.
معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور گفت: آنچه امروز به عنوان راه حل اساسی با کمیسر عالی سازمان ملل در امور پناهندگان و سفرای کشورهای پشتیبانی کننده داشتیم این بود که اساسی ترین کار برای حل مشکل پناهندگان انجام مسوولیت جامعه جهانی برای از بین بردن ناامنی ها در کشورهای منطقه و همچنین مقابله با فقر شدید در این کشورها است.

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.