یک مقام مسئول در شورای نظارت بر صداوسیما می گوید در صورت درخواست دولت موضوع پخش نشدن سخنان رییس جمهوری در دیدار اخیر مسئولان با مقام معظم رهبری در جلسه این شورا بررسی می شود.

به گزارش جماران به نقل از ایرنا، این مقام مسئول در مورد بررسی و طرح دلیل پخش نشدن سخنان رییس جمهوری در این دیدار که چهارشنبه گذشته (25 خرداد) انجام شد افزود : در صورت درخواست دولت این موضوع در جلسه دوشنبه هفته آینده شورا بررسی می شود.

وی در مورد علت تشکیل نشدن جلسه این شورا در هفته جاری توضیح داد : این هفته به دلیل به حد نصاب نرسیدن اعضای شورا ، جلسه شورای نظارت بر صداوسیما تشکیل نمی شود.
این مقام مسئول ادامه داد: در صورتی که دولت درخواست جلسه فوری برای بررسی این موضوع کند نیز امکان تشکیل یک جلسه فوری وجود دارد.
خبرنگار ایرنا تلاش کرد در تماس با روابط عمومی سازمان صدا و سیما نیز علت این موضوع را جویا شود که یکی از مسوولان این اداره گفت موضوع پیگیری می شود و به شما خبر می دهیم.
شورای نظارت بر صداوسیما بازوی نظارتی، مسئول ارائه مستقیم گزارش ها و ارزیابی های قوای سه گانه نظام از عملکرد صداوسیما به شمار می رود. این شورا از شش عضو (دو نفر به انتخاب رییس جمهوری، دو نفر به انتخاب رییس قوه مقننه و دو نفر به انتخاب رییس مجلس شورای اسلامی) تشکیل می شود.
حجت الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی اژه ای از پنجم خرداد جاری ریاست این شورا را برعهده دارد.

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.