مدیرکل درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران از سفر سه پزشک متخصص بین المللی برای درمان و ارتقای سلامت ایثارگران و جانبازان به ایران خبر داد.

به گزارش جماران به نقل از ایرنا، ایرج عربی گفت: موضوع دعوت از اساتید بنام و مطرح بین‌المللی پزشکی پیرو سیاست ‌های بنیاد شهید و بر اساس استراتژی هدف‌گذاری شده در درمان ایثارگران در برنامه ‌های جاری معاونت بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران پیگیری و اجرا می ‌شود.

وی افزود: در همین راستا پروفسور «والتر اشتومر» فوق تخصص جراحی مغز و اعصاب از کشور آلمان، پروفسور «استفن آنتونی ولف» فوق تخصص جراحی ترمیمی فک و صورت و پروفسور «جواد پرویزی» فوق تخصص جراحی ارتوپدی زانو و لگن از کشور آمریکا برای ویزیت و درمان جانبازان، خانواده‌های شهدا و ایثارگران در شهریور و مهر ماه به کشورمان سفر می کنند.
مدیرکل درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران اظهار کرد: آن دسته از ایثارگرانی که از مشکلات مربوط به تخصص پزشکان یاد شده رنج می ‌برند، می توانند برای تشکیل پرونده با شماره تلفن 42684351 - 21 ستاد جذب متخصصان تماس بگیرند.
بنیاد شهید از ابتدای امسال تاکنون شماری از متخصصان بین المللی را برای درمان ایثارگران به کشور دعوت کرده است که معاینه و عمل جراحی خانواده های معظم شهدا و جانبازان توسط تیم پزشکی پروفسور حسین مهدیان، فوق تخصص ستون فقرات از کشور انگلستان طی هشتم تا چهاردهم خردادماه انجام شد که در این دوره زمانی 155 تن به صورت سرپایی معاینه شدند.
از ایثارگران و خانواده های شهدایی که توسط پروفسور مهدیان ویزیت شدند، 10 تن ، تحت عمل جراحی و 45 تن از جانبازان بلوک عصبی هم تحت معاینه و مشاوره درمانی قرار گرفتند.
همچنین ویزیت و درمان خانواده معظم شهدا و جانبازان توسط پروفسور«یورگنس» فوق تخصص کتف و شانه ازکشور آلمان انجام شد. این پزشک آلمانی اواخر اردیبهشت ماه 1395 به ایران سفر کرده بود.
در این رابطه پروفسور «فدریکو» و پروفسور «هادر»، متخصصان تشنج، صرع و جراحی مغز، 29 فروردین ماه به دعوت بنیاد شهید و امور ایثارگران برای ویزیت و درمان جانبازان دارای مشکلات تشنج و صرع به ایران آمدند و به مدت پنج روز در بیمارستان خاتم‌الانبیاء (ص) به معاینه جانبازان پرداختند.
براساس آمار بنیاد شهید، شمارجانبازان کشور 546 هزار و 108 تن است که از این تعداد 320 هزار و 528 تن، جانباز زیر 25 درصد(شامل 59 درصد از جانبازان) به شمارمی آیند و 225 هزار و 580 تن (شامل 41 درصد جانبازان) بیش از 25 درصد جانبازی دارند.

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.