محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه در پیامی آزاد سازی شهر فلوجه عراق را به ابراهیم جعفری وزیر خارجه عراق تبریک گفت.

به گزارش جماران به نقل از ایرنا، رئیس دستگاه دیپلماسی در این پیام تبریک تاکید کرد: رجاء واثق دارم که با اتکال به خداوند قادر متعال، تمسک به اتحاد و انسجام ملی و بهره گیری از ظرفیتهای ملی، ملت بزرگ عراق پیروزی های بزرگتری را بر تروریست های تکفیری و حامیان آنان در سراسر عراق متحد، یکپارچه و سربلند در پیش خواهید داشت.

متن پیام تبریک ظریف بدین شرح است:

«جناب آقای دکتر ابراهیم جعفری

وزیر محترم امور خارجه جمهوری عراق

السلام علیکم و رحمه الله و برکاته

با کمال خرسندی، نبرد شجاعانه و پیروزی اخیر ارتش و نیروهای مردمی عراق علیه تروریست های تکفیری در شهر فلوجه را به جنابعالی، دولت و آحاد ملت عراق و همچنین مراجع عظام دینی تبریک می گویم. بی تردید پیروزی های چشمگیر بدست آمده در نبرد سرنوشت ساز فلوجه در ایام ماه مبارک رمضان، تجلی تحقق نصرت الهی بر مجاهدان راه خداست.

رجاء واثق دارم که با اتکال به خداوند قادر متعال، تمسک به اتحاد و انسجام ملی و بهره گیری از ظرفیتهای ملی، ملت بزرگ عراق پیروزی های بزرگتری را بر تروریست های تکفیری و حامیان آنان در سراسر عراق متحد، یکپارچه و سربلند در پیش خواهید داشت.

محمدجواد ظریف

وزیر امورخارجه جمهوری اسلامی ایران

نیروهای عراقی روز گذشته توانستند فلوجه را از دست گروه تروریستی تکفیری داعش آزاد کنند.

فلوجه در ژوئن 2014 شش ماه قبل از سقوط موصل به دست گروه تروریستی داعش سقوط کرد.

حیدر العبادی فرمانده کل نیروهای مسلح و نخست وزیر عراق جمعه شب در اظهاراتی ضمن تبریک پیروزی های نیروهای امنیتی در فلوجه گفت هنوز برخی از مناطق شهر به طور کامل پاکسازی نشده است.

آزاد سازی این شهر به علت استفاده این گروه از مردم به عنوان سپر انسانی با تاخیر مواجه بود.

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.