بنیانگذار سایت ویکی لیکس و ناشر صدها هزار برگ سند محرمانه دولت های مختلف بویژه آمریکا، در باره پشتیبانی های انتخاباتی گوگل از وزیر خارجه سابق این کشور، گفت: غول اینترنتی آمریکا به صورت مستقیم از کمپین هیلاری کلینتون در انتخابات درون حزبی دموکرات ها برای راهیابی به کاخ سفید حمایت می کند.

به گزارش جماران به نقل از ایرنا، جولیان آسانژ در بخشی از سخنرانی ویدئو کنفرانس خود از سفارت اکوادور در لندن برای مخاطبین یک همایش به مناسبت هفتادو پنجمین سالگرد تاسیس خبرگزاری روسیا سگودنیا در مسکو، افزود: گوگل که با کاخ سفید همکاری کرده و متحد نزدیک هیلاری کلینتون در کارزار انتخاباتی ورود به کاخ سفید بشمار می رود، می تواند جریان های اطلاعاتی را در اینترنت کنترل کند.

اسپوتنیک امروز (جمعه) به نقل از آسانژ که از پنج سال پیش در سفارت اکوادور در لندن پناه گرفته است، نوشت: شرکت گوگل به «نیروی سنتی آمریکا» در عرصه جهانی تبدیل شده است.
وی اظهار کرد: گوگل هم در سطح تجارت و هم در سطح خصوصی به شدت با واشنگتن یکپارچه شده، نفوذ خود را بر کانال های پخش افزایش داده است و حمایت از ایده انحصار آمریکایی را ادامه می دهد.
آسانژ تاکید کرد که غول اینترنتی از وزارت امور خارجه آمریکا نیز به نفع خود استفاده می کرد.
وی افزود: گوگل که به طور اجتناب ناپذیر بر مخاطبین خود نفوذ دارد، بگونه مستقیم در کمپین هیلاری کلینتون تاثیرگذار است.
بنیانگذار سایت ویکی لیکس در ادامه با توصیف گوگل به عنوان یکی از بازوهای رسانه ای آمریکا برای جنگ افروزی گفت: سال 2013 با فراخوان گوگل و ابتکار جان کری در فضای مجازی، کارزار بزرگی برای آغاز جنگ سوریه راه اندازی شد و برای همه کاربران این پرسش مطرح می شد که «آیا شما به حمله نظامی آمریکا به سوریه رای داده اید؟» و به این صورت گوگل از طرح کری برای جنگ علیه دمشق حمایت کرد.
وی در باره نامزد دموکرات ها در رقابت راهیابی به کاخ سفید نیز گفت: هیلاری کلینتون که تشنه جنگ و خونریزی است، برنامه حمله به لیبی و سرنگونی معمر قذافی را طراحی کرد و با ابتکار وی سلاح از این کشور به سوریه ارسال و به فتنه دامن زده شد.
وی همچنین در باره وضعیت خود گفت: از پنج سال سال پیش با طرح اتهام واهی از سوی سوئد علیه من و همراهی انگلیس به سفارش آمریکا مجبور به اقامت در ساختمان سفارت اکوادور در لندن شده ام و در حالیکه این اتهام از سوی مقام های مسئول در سازمان ملل رد شده است، اما انگلیس و آمریکا آن را نمی پذیرد. آزادی من محدود شده و بدون دلیل از سوی واشنگتن مجرم اعلام شده ام.

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.