وکیل پرونده کارگران معدن طلای آق دره تکاب با تاکید بر اینکه تصاویر منتشره در خصوص این کارگران غیرواقعی است، گفت: احکام موکلین من تعزیری بوده و در ملاء عام اجرا نشده است.

به گزارش جماران به نقل از ایرنا، وحید یاری با تکذیب برخی اخبار منتشر شده در باره نحوه اجرای حکم کارگران معدن تکاب در رسانه ها افزود: مجازات این کارگران در ملاء عام اجرا نشده و تصاویر و اخبار منتشر شده در این زمینه غیرواقعی و کذب است.

وی با بیان اینکه در مرحله تجدید نظرخواهی وکالت پرونده را بر عهده داشته، در واکنش به اخبار ضد و نقیض منتشر شده از طریق رسانه ها اظهار کرد: تعداد موکلین من در این پرونده 17 نفر بودند اما برای 17 نفر حکم شلاق اجرا نشده است و این در حالی است برخی رسانه ها به گونه ای وانمود کرده اند که برای 17 نفر حکم شلاق اجرا شده است.
وی بیان کرد: حکم اجرا شده برای تعدادی از محکومین و به صورت تعزیری و در غیر ملاء عام بوده است و عکس ها و اخبار منتشر شده هیچ کدام مربوط به موکلین این پرونده نبوده و کذب محض و غیر واقعی است.
وی ادامه داد: بسیاری از رسانه ها بدون رعایت اخلاق حرفه ای اخبار کذب پخش کرده اند که موجب تشویش اذهان عمومی به ویژه کارگران و خانواده های آنها شده است.
این وکیل دادگستری افزود: به نظر می رسد منتشر کنندگان اخبار و تصاویر غیر واقعی کارگران معدن طلای آق دره تکاب بیشتر به دنبال اهداف و اغراض خاصی بوده اند و در تلاش برای احقاق حقوق قشر زحمتکش کارگر نیستند.
یاری همچنین گفت: با تلاشهای صورت گرفته نسبت به جلب رضایت شاکیان اقدام شده که با طی تشریفات قانونی تخفیفات لازم و حداکثری در احکام صادره اعمال شد.
شهرستان تکاب با دو معدن بزرگ طلا در مناطق زره شوران و آق دره با ذخیره بیش از یکصد تن طلا، یکی از قطب های تولید طلا در کشور محسوب می شود.
کانی های فلزات گرانبها مانند طلا، نقره، جیوه، سرب، روی، آهن و کانی های غیر فلزی مانند مرمریت و تراورتن در دل کوه های شهرستان تکاب نهفته است.
بیش از 2500 نفر هم اکنون در بخش معدن و صنایع معدنی تکاب مشغول به کار هستند.
شهرستان تکاب با 78 هزار نفر جمعیت در جنوب استان آذربایجان غربی واقع شده است.

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.