فرمانده قرارگاه پدافند هوایی گفت: ۳۷۰۰ نقطه حساس در داخل و فرای مرزهای کشور تحت پوشش قرارگاه خاتم الانبیا(ص) قرار دارد.

به گزارش جماران به نقل از نسیم آنلاین، امیر فرزاد اسماعیلی فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا(ص) در جمع کارکنان ستاد این قرارگاه اظهار داشت: تعداد نقاط حساس در کشور ما مشخص است و پدافند هوایی از 3700 نقطه حساس و حیاتی دفاع می‌کند و این 3700 نقطه در داخل و فرای مرزهای کشور تحت پوشش پدافند هوایی قرار دارند.

فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا(ص) گفت: دکترین دفاعی پدافند هوایی مبتنی بر تهدید 360درجه‌ای است و کلیه سامانه‌های توپخانه‌ای، راداری، موشکی، شنود الکترونیکی و دیده‌بانی ما باید از یکدیگر مطلع باشند و به صورت یکپارچه عمل کنند تا یک دفاع منسجم و شبکه‌ای داشته باشیم.

اسماعیلی در ادامه با اشاره به اهمیت نیروی انسانی در پدافند هوایی تاکید کرد: اگر ما پیچیده‌ترین سامانه‌های پدافندی را هم داشته باشیم ولی نیروی انسانی متخصص و متعهد نداشته باشیم کاری از پیش نخواهیم برد و مهم‌ترین اصل ما در پدافند نیروی انسانی است.

وی در پایان تاکید کرد: مأموریت در پدافند هوایی باید با دقت و سرعت همراه باشد چرا که یک هواپیما می‌تواند با سرعتی بیش از 600 تا 700 کیلومتر برساعت حرکت کند و طی دو دقیقه 150مایل را طی کند و هرگونه کندی یا بی دقتی می‌تواند این هواپیما را از کنترل پدافند هوایی خارج کند که اینجا نقش نیروی انسانی کارآزموده و متعهد بیش از پیش مشخص می‌شود.


انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.