بر اساس بررسی های صورت گرفته قیمت تعدادی از خانه لوکس شمال تهران با هزینه پرداختی یارانه برابری می کند.

به گزارش جماران، با گشتی در شمال شهر تهران و مشاهده خانه های این مناطق که یادآور عمارت های فرنگی است این سوال در ذهن هر بیننده ای شکل می گیرد که هزینه ساخت یا خرید و فروش آن چقدر تمام می شود.

خانه هایی که با یک پرس و جوی ساده از بنگاه معامله املاکی متوجه میلیاردی بودن آنها می شویم و بنگاه دار پس از دیدن تعجب ما شروع به تعریف از مزایا و امکانات همچون سالن اجتماعات، فضای لابی ، اتاق خدمه با آشپزخانه و سرویس مجزا، سیستم گرمایش، آسانسورهای متعدد، وجود دوربین مداربسته و کنترل شبانه روزی فضای عمومی، استخری ، سونا، جکوزی، جاده سلامتی، رووف گاردن، حیاط و فضای سبز می کند.

امکاناتی که نه از سر نیاز که از روی لوکس گرایی ساکنان آن طراحی و ساخته شده و برای برخی از شهروندان همین شهر وجود این همه امکانات در یک خانه جز در داستان ها در جایی دیگر تعریف نشده است.

خبرنگار میزان با جست و جویی در قیمت خانه های این مناطق دریافت هر متر مربع از این خانه ها با توجه به منطقه و امکانات در محدوده بین ۱۰ میلیون تومان تا ۳۰ میلیون تومان نیز مشاهده کرد که با توجه به متراژ این خانه ها که حداقل از ۲۰۰ متر آغاز و تا متراژ ۹۰۰ متر نیز ادامه داشت هزینه نهایی آن را میلیاردی کرد.

خانه هایی که برای داشتن آن باید صاحب پول ناقابلی از حدود ۲ میلیارد تا ۱۶ میلیارد تومان بود که در یک برآورد سطحی قیمت خانه های یک خیابان از این مناطق سر به فلک می کشد.

بدون شک ورود هزینه ساخت این خانه ها در اقتصاد به بهبود شرایط اقتصادی می کند.در این بین یادآوری این نکته خالی از لطف نیست که در مسئله پرداخت یارانه بر اساس اعلام وزارت اقتصاد و دارایی هزینه هر ماه پرداخت یرانه نقدی حدود ۳ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان است که بر این اساس می توان با هزینه تعدادی از این خانه ها، یارانه یک ماه مشمولین را پرداخت کرد.

بر اساس این گزارش قیمت برخی از این خانه های ویلایی میلیاردی به شرح زیر است:


برابری قیمت خانه چند لوکس نشین با یارانه یک ماهه مردم

منبع: میزان

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.