شبکه تلویزیونی سی.ان.ان درگزارشی از برتری نیروهای عراقی بر گروه تروریستی - تکفیری داعش در شهر فلوجه عراق خبر داد و اعلام کرد: نیروهای امنیتی عراق روز گذشته (شنبه) به یکی از مناطق کلیدی در جنوب شهر فلوجه حمله بردند.

به گزارش جماران، سی.ان. ان امروز یکشنبه نوشت، از کنترل هرچه بیشتر شهرها و مناطق در نزدیکی و اطراف شهر فلوجه توسط نیروهای عراقی خبر داد و افزود که در آن مجموعه ای از نیروهای نظامی، امنیتی، بسیج مردمی و نیروهای پلیس شرکت دارند.

خبرنگار سی.ان. ان از یکی از خطوط مقدم جنگ در ' الصقلاویه' واقع در شمال غرب فلوجه که روز گذشته بطور کامل آزاد شد، به راکت اندازهایی که به این محل آورده شده تا علیه گروه تروریستی داعش برای بازپس گیری شهر فلوجه از آنها استفاده شوند، اشاره کرد و گزارش داد: این راکت اندازها برد 2.5 کیلومتری دارند و فاصله کنونی تا خود فلوجه از محلی که در آن مستقر هستیم، اکنون چهار کیلومتر است.

'ابوحیدر' که به گفته سی.ان.ان یکی از کهنه سربازانی است که بارها در صحنه های نبرد علیه داعش جنگیده است، به این شبکه تلویزیونی آمریکایی گفت: برخی از نیروهای داعشی به داخل و مرکز شهر فلوجه پناه برده یا به بیابان های اطراف گریخته اند.
'یاسر اتلاوی' که سی.ان.ان دراین گزارش وی را سخنگوی یکی از یگان های بسیج مردمی معرفی کرد؛ در جمع خبرنگاران و درنزدیکی شهر فلوجه گفت که اکثر داعشی های حاضر در فلوجه از اتباع کشورهای بیگانه هستند.

سی.ان.ان به نقل از این سخنگوی یگان های بسیج مردمی گزارش داد: '75درصد داعشی های حاضر در فلوجه خارجی و عرب و تنها 25 درصد عراقی هستند.'
سی.ان.ان در پایان افزود: مقامات عراقی نگفتند که چه زمان حمله نهایی علیه فلوجه آغاز می شود.

عملیات آزادسازی فلوجه از تصرف گروه تروریستی داعش از 23 می (سوم خرداد ماه) آغاز شده است و بعد از گذشت کمتر از دو هفته از شروع این عملیات ، نیروهای مشترک مردمی و نظامی عراق در روزهای اخیر توانسته اند، وارد بخش هایی از مناطق مسکونی در حومه شهر فلوجه شوند.

مرکز اطلاع رسانی جنگ عراق نیز روز گذشته (شنبه) در بیانیه ای کوتاه اعلام کرد: نیروهای ضد تروریسم عراقی با حمله به شهر فلوجه، منطقه 'نعیمیه' واقع در جنوب این شهر را آزاد کردند.

پیش از این، نیروهای مشترک مردمی و نظامی عراق 26 می (ششم خردادماه) گذشته بخش 'کرمه' در جنوب شرقی فلوجه را آزاد کرده بودند؛ روزگذشته (شنبه ، 15 خردادماه) با آزاد سازی الصقلاویه عملا دو منطقه مهم و راهبردی در شهرستان فلوجه آزاد شده و بعد از این فقط آزادی شهر فلوجه باقی مانده است .

درهمین حال، سخنگوی امنیتی نیروهای بسیج مردمی عراق موسوم به «الحشد الشعبی» روز گذشته (شنبه) اعلام کرد، عملیات آزادسازی فلوجه بدون توقف و هیچ گونه تاخیری ادامه دارد.

منبع: ایرنا

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.