یک عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت گفت: با توجه به اینکه امام (ره) به مردم سالاری دینی توجه ویژه‌ای داشتند امروزه می‌توان از این طریق مشکلات سیاسی، اجتماعی و اقتصادی کشور را حل کرد.

به گزارش جماران، غلامرضا انصاری در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: یکی از دیدگاه های بارز حضرت امام (ره) که در قیام پانزدهم خرداد 1342 هم دیده شد بحث مردم سالاری بوده است. ایشان شدیدا به حضور مردم در عرصه های سیاسی ، اجتماعی و فرهنگی اعتقاد داشتند.

وی افزود: این عقیده آنقدر بارز بود که درَ اوایل پیروزی انقلاب، در آن زمان که بخش قابل توجهی از مشکلات بروز و ظهور پیدا کرده بود، دیده شد که امام (ره) بحث رفراندوم و مراجعه به آرای عمومی را در همان شرایط مطرح کردند. ایشان مجلس خبرگان و قانون اساسی را مطرح کردند که متعاقب با آن مجلس اول و دوم شکل گرفت.

این فعال سیاسی ادامه داد: من فکر می کنم اگر این اندیشه امام (ره) جداً بازخوانی شود و به صورت جامع مورد بازبینی قرار گیرد بخش قابل توجهی از مشکلاتی که در حوزه های اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و اجتماعی امروز با آن دست و پنجه نرم می‌کنیم حل و فصل می شود.

وی هم‌چنین گفت: باتوجه به اینکه 36 سال از پیروزی انقلاب اسلامی گذشته است ، ما باید تلاش کنیم بازخوانی مجددی را در این راستا انجام دهیم و مجددا شرایطی را در حفظ جغرافیای سیاسی اجتماعی ایران با مردم سالاری و اتکا به آرای عمومی ایجاد کنیم. توجه به مردم سالاری دینی در اقتصاد و فرهنگ بروز ویژه‌ای دارد.

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.