دبیر شورای عالی امنیت ملی، در واکنش به بیانیه اخیر وزارت امور خارجه آمریکا گفت: این بیانیه هیچ تأثیری در سیاست جمهوری اسلامی ایران در دفاع از ملت‌های منطقه ندارد.

به گزارش جماران به نقل از ایسنا، دریابان علی شمخانی صبح روز یک‌شنبه در حاشیه همایش ملی روش‌های تحلیل اطلاعاتی در جمع خبرنگاران قرار دادن نام ایران در لیست تروریستی وزارت امور خارجه آمریکا را نشان‌دهنده سیاست یک بام و دو هوای غرب در مقابل تروریست دانست.

وی افزود: آمریکا امروز از داعش به عنوان ابزار استفاده کرده و از رژیم صهیونیستی دفاع می‌کند و راهبرد اصلی آنها که سلطه‌گری و مقابله با جمهوری اسلامی ایران است. بنابراین، طبیعی است که ایران در لیست تروریستی وزارت امور خارجه آمریکا قرار بگیرد.

شمخانی خاطرنشان کرد: آمریکا سامان‌دهنده بعثی‌ها در زمان جنگ بود و صدام از گزارش‌های اطلاعاتی آواکس‌های آمریکایی استفاده می‌کرد و از سعودی‌ها پول می‌گرفت و از بندر برخی کشورهای منطقه برای انتقال تجهیزات خود استفاده می‌کرد. منافقین هم‌چنین به عنوان ستون پنجم کار بعثی‌های بدون یونیفرم (لباس نظامی) را انجام می‌دادند اما آمریکا هرگز منافقین را در لیست گروه‌های تروریستی قرار نداد.

وزارت خارجه آمریکا در گزارشی که روز پنجشنبه هفته گذشته منتشر کرد با تکرار ادعاهای اثبات‌ نشده ایران را به حمایت از تروریسم متهم کرد.

در بخشی از این گزارش آمده است که ایران "در سال 2015 هم اصلی‌ترین حامی دولتی تروریسم در جهان باقی‌مانده و مجموعه‌ای از حمایت‌ها از جمله حمایت‌های مالی، آموزش و تجهیزات را به گروه‌هایی در سرتاسر جهان ارائه می‌کند."

حمایت از حزب‌الله لبنان، گروه‌های مقاومت فلسطینی و گروه‌های عراقی از جمله مواردی است که در این گزارش از آن‌ها تحت عنوان حمایت از تروریسم یاد شده است.

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.