وزیر اطلاعات با بیان اینکه رهبر انقلاب بر مردم پایه بودن کار دستگاه‌های اطلاعاتی تاکید دارند، گفت: همواره دستگاه‌های اطلاعاتی در همین زمینه اقدام کرده‌اند.

به گزارش جماران به نقل از ایسنا، حجت‌الاسلام سید محمود علوی صبح امروز در حاشیه‌ی همایش ملی روش‌های تحلیل اطلاعاتی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: بستر حضور و نقش مردم را باید دستگاه‌های اطلاعاتی فراهم کنند. نقش مردم فقط به ارائه یک سلسله گزارش خلاصه نمی‌شود بلکه باید نخبگان هم دراین زمینه حضور یابند.

وی افزود:‌ نخبگان و فرهیختگان جامعه که دارای بلوغ و نبوغ هستند باید در عرصه‌ی اطلاعات همکاری کنند تا کار اطلاعاتی دانش بنیان با همکاری نخبگان شکل بگیرد.

وزیراطلاعات در ادامه گفت:‌ امروز اولین همایش درباره‌ی روش‌های علمی تحلیل اطلاعات برگزار شد که با استقبال خوبی هم مواجه شد. هدف ما این بود که روش‌های علمی تحلیل اطلاعات صرفا در اختیار دستگاه‌های اطلاعاتی نباشد و مراکز علمی و پژوهشی هم به این مساله ورود کنند.

وی گفت:‌ سی مرکز مختلف در این همایش حضور یافتند و بیش از 210 مقاله به دبیرخانه همایش فرستاده شد که 150 مقاله پذیرفته شد.

علوی اظهار کرد:‌ امنیت دانش بنیان وقتی محقق می‌شود که از علوم مختلف بهره ببریم و در تضارب آراء راهکارهای مناسب و کم هزینه برای مقابله با بحران‌ها را ارائه کنیم.

وزیر اطلاعات در پایان خاطر نشان کرد:‌ از زمانی که دستگاه‌ اطلاعاتی کار خود را آغاز کرد امام راحل آن را اطلاعات 36 میلیون نفری معرفی کرد یعنی همه مردم باید در عرصه‌ی اطلاعات اثر گذار باشند و امروز هم باید بگوییم اطلاعات 80 میلیونی.

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.