استاد حوزه و دانشگاه گفت: انقلاب اسلامی که با مجاهدت و رهبری امام راحل شکل گرفت با وجود تمام دسیسه ها و شیطنت های دشمنان برای همیشه تاریخ جاویدان و زنده خواهد بود.

به گزارش جماران به نقل از ایرنا، آیت الله محمد جواد فاضل لنکرانی روز جمعه در آیین بزرگداشت سالگرد ارتحال امام راحل در مصلای اردبیل افزود: ضمانت این جاودانگی وعده الهی است که به جهادگران وعده پیروزی و نصرت داده است.

وی با تشریح مراحل شکل گیری و پیروزی انقلاب اسلامی بیان کرد: شخصیت امام (ره) شکل گرفته از مکتب عاشورا و ولایت بود، امام یک شخصیت استثنایی بود که تمام نقشه های دشمنان در طول تاریخ برای شکست اسلام را نقش بر آب کرد.
آیت الله فاضل لنکرانی اظهار کرد: رژیم صهیونیستی برای نابودی اسلام شکل گرفت و نخستین شخص که این نقشه پلید راشناسایی و خنثی کرد امام راحل بود.
وی تاکید کرد که انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی (ره) تنها بر علیه رژیم وابسته پهلوی و حتی آمریکا نبود ، این انقلاب پرچمدار مبارزه با کفر و ظلم جهانی بوده و هست .
او بیان کرد: شاید اگر انقلاب اسلامی نبود تاکنون اثری از اسلام راستین در جهان وجود نداشت ، ادعای برخی ها که می گویند در زمان شاه نیز اسلام و مسلمانی وجود داشت ادعایی سطحی است.
وی گفت: امام راحل حق بزرگی بر گردن اسلام ، شیعه و ایران دارد ، امام بود که مکتب اهل بیت را احیا و به جهانیان معرفی کرد و عزت امروز مسلمانان در جهان مدیدون امام خمینی (ره) است.
استاد حوزه های علیمه بیان کرد: امروز آمریکا و اسراییل برای مخدوش کردن چهره تابناک اسلام گروه وحشی داعش را علم کرده و با این کار قصد تخریب این دین رحمانی و نجات بخش را دارند.
آیت الله فاضل لنکرانی با تاکید بر ادامه راه امام (ره) تشریح کرد: تداوم این راه بزرگ انس با وصیتنامه امام راحل است ، نسل آینده اگر می خواهد انقلابی بماند باید وصیتنامه آن بزرگمرد تاریخ را سرلوحه عمل قرار دهد.
وی تاکید کرد که نسل جوان باید با تاریخ انقلاب و شخصیت الهی امام خمینی (ره) بیشتر آشنا شود و برای این امر باید بیشتر تحقیق و پژوهش شود.
به گزارش خبرنگار ایرنا، در شهرهای مختلف استان اردبیل امروز دسته های عزاداری در خیابان های این شهر عزاداری کرده و با تجمع در مصلای این شهر به سینه زنی و نوحه سرایی پرداختند.

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.