سخنگوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه امام خمینی (ره) ریشه تمامی معضلات جامعه را در بیماریهای فرهنگی می دانست، گفت: ایشان دائم گوشزد می کردند که آفات فرهنگی سموم کشنده ای است که سیاست و اقتصاد جامعه را هلاک می‌کند.

به گزارش جماران به نقل از ایرنا، حسین نوش آبادی با تسلیت فرارسیدن بیست و هفتمین سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) اظهار داشت:ایشان با هوش و درایت کم نظیر و الهی،بینش عمیق و شناخت دقیق از مسائل انسانی ، اجتماعی و سیاسی، تجربه سالهای پر فراز و نشیب از تاریخ و وقایعی که در این سده در جهان و کشورهای اسلامی رخ داد و با الهام از تعالیم عالیه اسلام و آیات قرآن، به‌عنوان مرجع جهان اسلام ورهبری بزرگ، با بیانی بلیغ و شیوه ای حکیمانه، دردها ، مسائل و مصائب کشورهای اسلامی را بیان کرد.

به گفته معاون حقوقی و پارلمانی وزیر فرهنگ و ارشاداسلامی، همچنین حضرت امام غالباً در رهنمودهای خود از ذکر مقدمات و عبارت پردازی های معمول پرهیز نموده و به روح ومحتوای مطلب اشاره می فرمودند و با ذکر شواهد، مثال ها، اهداف، نتایج و سیاست های کلی، هدایت و ارائه طریق می کردند.
نوش آبادی تاکید کرد: بر اهل قلم و اهل علم است که این سیاستهای کلی، اهداف عالی و ظرایف عمیق را بررسی کرده و باز کنند.
وی خاطرنشان کرد: حضرت امام خمینی (ره) در مناسبت های گوناگون، ایده ها، خط مشی های کلی، اصول وسیاستهای کلان و استراتژی دراز مدت کشور و امت اسلامی، بلکه مستضعفان جهان را مطرح می فرمود و راه مجد و عزت و عظمت را به انسان های دربند می آموخت.
سخنگوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ویژگی های توسعه از نظر امام راحل را جامعیت مفهوم توسعه به نحوی که کلیه ابعاد وجودی انسان را فرا می گیرد، اساس توسعه مبتنی بر فرهنگ ، استقلال فرهنگی به عنوان عامل اصلی توسعه و وابستگی فرهنگی به عنوان عامل اصلی توسعه نیافتگی ، فرهنگ اسلامی به عنوان اساس و هدف توسعه فرهنگی و تربیت و تعالی انسان به عنوان شرط توسعه و غایت دانست.
نوش آبادی ادامه داد: چنین بینشی ایشان را بیش از هرچیز، به آسیب شناسی فرهنگی در جامعه اسلامی سوق می دهد به همین دلیل در تمامی سخنرانیها و آثار امام نوعی جهت گیری آگاهانه در راستای تبیین و توضیح مسائل فرهنگی، مشهود است.
وی افزود: ایشان غربزدگی، استعمار فرهنگی، جهل فرهنگی،... و بسیاری از آفات فرهنگی دیگر را ازموانع اصلی دستیابی به الگوی جامع توسعه می شناخته اند.

* تجدید بیعت اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه با آرمانهای امام راحل
سخنگوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: ‌اصحاب فرهنگ، ‌هنر و رسانه نیز همزمان با سالروز رحلت ملکوتی امام (ره) باردیگر با حضور یکپارچه و با شکوه خود در این مراسم ضمن تجدید بیعت مجدد با آرمانهای بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران، یاد و خاطر آن امام عزیز را گرامی خواهند داشت.

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.