ولادیمیر پوتین رییس جمهوری روسیه در جمع 15 هزار داوطلب همکاری افتخاری در برگزاری مسابقه های جام کنفدراسیون های 2017 فیفا و جام جهانی فوتبال 2018، اعلام کرد که این کشور می تواند رقابت ها را در بالا ترین سطح ممکن برگزار کند.

به گزارش جماران به نقل از ایرنا، پوتین در این مراسم که در پارک ودنخواه مسکو با حضور جیانی اینفانتینو رییس فیفا برگزار شد، گفت: بگونه ای برنامه ریزی کرده ایم تا بازی های جام جهانی را در شهرهای مختلف روسیه از شمال تا جنوب و از غرب تا شرق برگزار کنیم.

بنا به اعلام امروز (پنجشنبه) پایگاه اطلاع رسانی کاخ کرملین، رییس جمهوری روسیه افزود: مقدمات جام جهانی در روسیه با شتاب و تلاش بسیار جریان دارد، سه ورزشگاه در قازان، سوچی و مسکو ساخته و تحویل شده است و 9 ورزشگاه دیگر نیز در حال اجرا است.
رییس جمهوری روسیه ادامه داد: همه مسئولان و دست اندرکاران ساخت مراکز ورزشی اعلام کرده اند که پروژه های در دست ساخت را در زمان تعیین شده تحویل خواهند داد و بازسازی ورزشگاه لوژنیکی مسکو نیز که مرکز اصلی جام جهانی فوتبال 2018 است، نیز جریان دارد.
پوتین ادامه داد: براساس برنامه اعلام شده، این ورزشگاه اکتبر سال جاری میلادی گشایش می یابد و برخی از تاسیسات ورزشی پس از یکسال هنگام برگزاری جام کنفدراسیون ها بکار گرفته می شود که در آستانه برگزاری جام جهانی، آزمون مهمی خواهد بود.
رییس جمهوری روسیه ادامه داد: اطمینان دارم که می توانیم این بازی ها را در بالاترین سطح ممکن سازماندهی و اجرا کنیم و همه باید احساس شرکت در یک جشن بزرگ ورزشی را داشته باشیم که امیدوار به برخورداری از کمک شما هستم.
روسیه برنامه های گسترده ای را برای برگزاری موفق جام های کنفدراسیون ها و جهانی در سال های 2017 و 2018 اجرا کرده یا ادامه می دهد که از آن جمله توسعه زیرساخت های ورزشی، ورزشگاه ها و حمل و نقل شهری و بین شهری است.
روسیه که زیر فشار جنجال های مربوط به استفاده از دوپینگ بین ورزشکاران دو ومیدانی و همچنین در جریان المپیک زمستانی سوچی می باشد، در صدد است با استفاده از فرصت جام کنفدراسیون ها و جام جهانی افزون بر به حاشیه راندن موضوع دوپینگ، جایگاه این کشور و همچنین ورزشکاران روسی در جهان ارتقا بخشد.
معرفی روسیه و جاذبه های گردشگری، درآمدهای اقتصادی، جذب میلیون ها گردشگر در جریان برگزاری مسابقات و پس از آن نیز از جمله اهداف مسکو در این زمینه است که تاکنون صدها میلیون دلار هزینه کرده است.
جام جهانی فوتبال 2018 در 11 شهر و 12 شهر از 14 ژوئن تا 15 جولای 2018 برگزار می شود.

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.