گزارش موسسه انگلیسی «کانسالتنسی برند فایننس' که همزمان با نودمین سالگرد تولد ملکه الیزابت منتشر شد موید آن است که ارزش دارایی خانواده سلطنتی این کشور در حدود 58.4 میلیارد پوند ( معادل 84 میلیارد دلار) است.

به گزارش جماران به نقل از ایرنا، براساس برآورد موسسه ' کانسالتنسی برند فاینس' که روز جمعه در نشریه 'اینترنشنال بیزنس تایمز' منتشر شد، ثروت یاد شده شامل 21 میلیارد پوند دارایی های ملموس مانند مجموعه گنجینه خزانه سلطنتی، املاک خصوصی و املاک سلطنتی و همچنین 37 میلیارد و 400 میلیون پوند دارایی های نامشهود است.

براساس برآورد یاد شده، خانواده سلطنتی انگلیس سالانه 1.64 میلیارد دلار به دلیل فعالیت شان در زمینه گردشگری، فروش حکم های سلطنتی( وارانتی رویال ) و ارزش افزوده املاک شان، به اقتصاد این کشور می افزایند.
حکم های سلطنتی همانند یک نشان به بسیاری از شرکت های تجاری فروخته می شود و آنها می توانند آن بر روی تولیداتشان الصاق کنند و این احکام به این معنا است که خانواده سلطنتی از این تولیدات به دلیل کیفیت بالای آنها استفاده می کنند.
موسسه کانسالتنسی برند فاینس در همین حال گفته است که برآورد ارزش دارایی های خاندان سلطنتی انگلیس تا حدی پیچیده است، زیرا برخی از دارایی ها تحت مالکیت خصوصی قرار دارد و برخی دیگر مانند املاک سلطنتی، به نمایندگی از مردم انگلیس متعلق به ملکه این کشور است.
در همین حال مخالفان نظام سلطنتی در انگلیس، ارقام متفاوتی را درباره ارزش دارایی های خانواده سلطنتی این کشور اعلام کرده اند و این موضوع را تکذیب می کنند که خاندان سلطنتی انگلیس، باعث رونق گردشگری و اقتصاد در این کشور شده است.
در سال گذشته میلادی کمپین گروه جمهوری خواه انگلیس در گزارشی مدعی شد که هزینه هر یک از مقامات خاندان سلطنتی برای مالیات دهندگان انگلیسی به طور میانگین 18.7 میلیون پوند است که بسیار بالاتر از هزینه مقامات سایر کشورهای جهان است.
در مورد میزان ثروت شخصی الیزابت دوم، ملکه انگلیس برآوردهای مختلفی صورت گرفته و در سال 2011 میلادی، ملکهٔ الیزابت با 300 میلیون پوند دارایی اثبات‌ شده، در رده 257 «فهرست ثروتمندترین‌های بریتانیا» قرار گرفت.

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.