علی فیضی' نابغه قرآنی که علاوه بر تسلط به قرآن تمامی بخش های نهج البلاغه را حفظ کرده است، دوست دارد در آینده علاوه بر اتمام تحصیلات قرآنی در رشته پزشکی تحصیل و به عنوان یک پزشک متعهد به جامعه خدمت کند.

به گزارش جماران به نقل از ایرنا، فیضی نابغه 11 ساله قرآنی که برای شرکت در مراسم بزرگداشت روز پدر و میلاد با سعادت حضرت علی(ع) به جزیره کیش سفر کرده بود به قدری بر قرآن تسلط دارد که کوچکترین اشتباه در خوانش آیات را به سرعت متوجه می شود و درست آن را برای حاضران می خواند .

این نابغه قرانی از شش سالگی شروع به حفظ قرآن کرده و به مدت 11 ماه تمام قرآن را حفظ کرده است.
وی قادر است هر آیه ای را که می شنود شماره آن آیه، صفحه و جزء را نیز بگوید و در صورتی که شماره آیه هم خوانده شود می تواند آیه را به طور کامل قرائت کند .
این نابغه نوجوان کتاب نهج البلاغه را که شامل خطبه ها، نامه ها و حکمت ها است را حفظ کرده و به راحتی می تواند پاسخ سئوالات در این خصوص را بدهد .
وی تا کنون در 27 مسابقه استانی و سراسری قرآن حائز مقام شده است.
علی فیضی در گفت وگو با خبرنگار ایرنا وجود این همه استعداد در خود را نعمت خداوند و توجه او دانست و گفت : دوست دارم در آینده نیز علاوه بر تحصیل در حوزه قرآن در رشته پزشکی نیز درس بخوانم و به عنوان یک فرد متعهد به جامعه خدمت کنم .
این نابغه قرآنی که هم اکنون در مقطع پنجم ابتدایی تحصیل می کند به هم سن و سالان خود توصیه کرد که ابتدا باید روخوانی را یاد گرفت و سپس قرآن را حفظ کرد.
پدر علی که تورج فیضی نام دارد، کارمند دانشگاه امام حسین (ع) و دارای سه فرزند است که علی نخستین فرزند خانواده‌ فیضی است.
تورج فیضی با بیان اینکه علی از سه سالگی و با آشنایی با حروف الفبا اقدام به روخوانی قرآن می کرد به خبرنگار ایرنا گفت : وی از شش سالگی حفظ قرآن را شروع کرد.
وی اظهارکرد: او قرآن را در مدت 11 ماه و به صورتی کیفی حفظ کرد و دارای چندین رتبه کشوری است .
پدر این نابغه قرآنی افزود: علی در سال گذشته برنده مسابقه اوقاف در مرحله کشوری شد و قرار است به عنوان نماینده در رقابت های بین المللی هم شرکت کند .
وی بیان کرد: علی در مدت سه سال نهج البلاغه را با معنی حفظ کرد.
تورج فیضی در مورد روش های بکار گرفته شده برای آموزش پسرش گفت : بهترین روش برای حفظ قرآن در سنین خردسالان این است که در ابتدا باید بر روخوانی تسلط پیدا کرد و علاوه بر شنوایی از بحث دیداری هم در حفظ قرآن استفاده کرد .
وی اضافه کرد : برای آموزش علی از حروف الفبا 'عمو فردوس' بهره گرفتیم و پس از آن با تسلط بر روخوانی فارسی و آموزش قواعد تجوید با حفظ کلمات قرانی ، آیه ها و تمام قرآن آشنا شد .
وی با بیان اینکه علی از صوت استاد منشاوی هم بهره گرفته است افزود : قرآن آموز باید به مراکز آموزشی و یا موسسه های قرآنی متصل باشد و برای یک استاد نیز دانسته های خود را ارائه دهد .
پدر این نابغه قرآنی گفت : وی تا کنون به سوریه، لبنان و عربستان سفر کرده و به عنوان نماینده ایران برای رقابت های بنگلادش هم انتخاب شده است که هنوز پاسخ قطعی در این مورد نداده ایم .
مراسم جشن میلاد با سعادت حضرت علی (ع) و بزرگداشت روز پدر به همت سازمان منطقه آزاد کیش پنجشنبه شب با حضور جمع زیادی از مردم کیش در محوطه پارک شهر برگزار شد .
پرسش و پاسخ از نابغه قرآنی ، اجرای مسابقه ، نمایش ، موسیقی از بخش های دیگر این مراسم بود .

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.