صادق زیبا کلام استاد دانشگاه و تحلیلگر مسائل سیاسی با پیشنهاد این که مجلس دهم قانون انتخابات کشور را اصلاح کند، گفت که اگر قانون انتخابات اصلاح شود، تعیین صلاحیت نامزدهای انتخاباتی براساس معیار و اصول قانونی خواهد بود.

به گزارش جماران به نقل از ایرنا، زیباکلام پنجشنبه شب درستاد انتخاباتی علی کاظمی باباحیدری نامزد راه یافته به مرحله دوم از حوزه انتخابیه اردل، فارسان ، کوهرنگ و کیار در شهرستان فارسان با تاکید براین که مجلس باید در راس امور باشد، افزود:مهمترین مساله کشور در15ساله اخیر، مساله انرژی هسته ای بود ولی مجلس های هفتم ،هشتم و نهم هرگز در هشت ساله دوره اصولگرایان وارد مساله انرژی هسته ای نشدند.

زیباکلام ادامه داد: مجلس های گذشته حتی یکبار هم سعید جلیلی مسوول گفت و گوهای انرژی هسته ای را دعوت نکرد تا نمایندگان مجلس در این زمینه نشستی برگزار کنند.
به گفته وی ، در کشورهشت میلیون بیکار وجود دارد و این بیکاری حاصل یک سال و دو سال نیست بلکه حاصل تصمیم گیری های اشتباه گذشته بود و مجلس شورای اسلامی باید در خصوص این مساله ورود پیدا می کرد.
وی مدعی شد : مجلس های دوره هفتم تا نهم از وظیفه ای خود فاصله گرفتند و در راس امور قرار نداشتند و حتی مجلس باید در مساله پیگیری پرونده فساد اقتصادی ورود پیدا می کرد.
به گزارش ایرنا، دراین نشست سید قباد مرتضوی فارسانی و محمد رئیسی نافچی نمایندگان ادوار مجلس شورای اسلامی سخنرانی کردند.

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.