رییس جمهوری آمریکا ضمن اذعان بر ناکارآمدی ایده مسلح کردن مخالفین در سوریه و دیگر کشورها جهت تغییر حکومت، بر لزوم حل دیپلماتیک بحران سوریه تاکید کرد.

به گزارش جماران به نقل از ایرنا، به ناکارآمدی ایده مسلح کردن مخالفین در سوریه و دیگر کشورها اذعان داشت و بر لزوم حل دیپلماتیک بحران بر سوریه تاکید دوباره داشت.

وی در واکنش به منتقدین به عدم اعزام نیروهای نظامی آمریکایی به سوریه خاطرنشان کرد، برخی از منتقدین سیاست خارجه در واشنگتن معتقدند هر زمان کار آمریکا پیش نرفت راه حل آن اعزام نیروی نظامی و جنگ است و ادامه داد ما از جنگ عراق و افغانستان درس عبرت گرفته ایم و پیامدها و هزینه های سنگین این دو جنگ مشهود است بنابراین وارد شدن به جنگ دیگری در سوریه اقدام غیرهوشمندانه ای خواهد بود که آمریکا را به اشتباه بزرگی دچار خواهد کرد.
باراک اوباما اذعان داشت، گذشته نشان می دهد ایده ارسال گسترده سلاح به گروه های مخالف غیر منسجم سوری، هیچ گاه منجر به سرنگونی بشار اسد نخواهد شد و با اینکه هم اکنون مخالفین سوری هیچ گونه کمبودی از لحاظ تسلیحات ندارند، حمایت ایران و روسیه از بشار اسد، مانع از پیشروی گروه های مخالف شده است.
اوباما اضافه کرد، زمانی که قرار بود در مورد سوریه تصمیم گیری کنم از تیم خود خواستم نمونه ای موفقیت آمیز از مسلح کردن گروه های مخالف توسط آمریکا که به سرنگونی دیکتاتور تحت حمایت های خارجی و تشکیل دولتی کارآمد منجر شده باشد ارایه کنند که هیچ کجا چنین نمونه ای مشاهده نشده است بنابراین راه حل نظامی در بحران سوریه وجود ندارد.
رییس جمهوری آمریکا خاطرنشان کرد، با توجه به اینکه ایران کشوری بزرگی در منطقه است، هرگونه جنگ نیابتی بین عربستان و ایران به نفع آمریکا وهیچ یک از دیگر کشورهای منطقه نخواهد بود.

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.