رئیس شورای سیاستگزاری ائمه جمعه کشور با اشاره به اهمیت اجرای فریضه مهم و الهی امر به معروف و نهی از منکر، گفت: توسعه و نهادینه سازی این فریضه الهی با اجبار امکان پذیر نیست و نمی توان مردم را به اجبار وارد این صحنه کرد.

به گزارش جماران به نقل از ایرنا، حجت الاسلام «سیدرضا تقوی» چهارشنبه در نشست شورای امر به معروف و نهی از منکر در بندرعباس که با حضور نماینده ولی فقیه در هرمزگان، استاندار و جمعی دیگر از مسئولان برگزار شد، اظهار داشت: موفقیت در این مسیر نیازمند برنامه ریزی و انجام مطالعات تخصصی است.

وی با تاکید بر تلاش هر چه بیشتر مسئولان برای احیا و اجرای هرچه بهتر فریضه امر به معروف و نهی از منکر، تصریح کرد: افراد در جامعه به گروه های مختلفی تقسیم می شوند که شیوه رفتاری با هر گروه متفاوت بوده و باید براساس تفاوت های موجود رفتار کرد.
وی با بیان اینکه امر به معروف مدافع حقوق عموم مردم است، خاطرنشان کرد: ائمه جماعات و افرادی که در احیای فریضه امر به معروف و نهی از منکر دست اندرکارند مسئولیت بیشتری در مقایسه با افراد عادی در جامعه بر عهده دارند.
رئیس شورای سیاستگزاری ائمه جمعه کشور با تاکید بر استفاده از نیروهای متخصص در اجرای این فریضه الهی، گفت: اگر امر به معروف و نهی از منکر به یک جریان عمومی و تبدیل به گفتمان شود می توانیم در کار خود موفق شویم.
حجت الاسلام تقوی تاکید کرد: دست یابی به نتیجه در مسیر توسعه و ترویج فریضه امر و به معروف و نهی از منکر نیازمند برنامه ریزی دقیق و صحیح و کاربردی است.
وی در بخش دیگری از صحبت های خود با بیان اینکه نامگذاری امسال از سوی رهبر معظم انقلاب فرصتی ارزشمند برای مسئولان و مدیران نظام در راستای جامه عمل پوشاندن به اقتصاد مقاومتی است، گفت: رهبر معظم انقلاب واژه اقتصاد مقاومتی را در فرهنگ عمومی مطرح کردند تا مسئولان در این راستا برنامه نویسی و اقدام کنند.

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.