دولت فرانسه به دنبال تمدید وضعیت فوق العاده تا زمان رقابت های قهرمانی فوتبال اروپا و «تور دو فرنس» (معتبرترین مسابقه دوچرخه سواری جاده در فرانسه) است که دو ماه دیگر برگزار خواهد شد.

به گزارش ایرنا، خبرگزاری آسوشیتدپرس نوشت، تمدید این قانون که به دنبال حملات 13 نوامبر (22 آبان 94) اجرایی شد، مستلزم تصویب پارلمان است.

«مانوئل والس» نخست وزیر فرانسه امروز (چهارشنبه) در مصاحبه با رادیو رایو اینفو فرانسه گفت: تمدید وضعیت فوق العاده تا پایان ماه ژوییه (تیر) امکان «واکنش بهتر به تهدید تروریست ها» را در زمان برگزاری مسابقات یورو 2016 در تاریخ بین 10 ژوئن تا 10 ژوییه (20 خرداد تا 21 تیر 95) فراهم می کند.
قرار بود مهلت وضعیت فوق العاده در فرانسه 26 مه (6 خرداد) به پایان برسد. تصویب این قانون، قدرت و اختیارات پلیس را در بازداشت افراد و بازرسی های خود افزایش می دهد و به مقام های این کشور اجازه می دهد در زمان های خاص و در برخی معابر مانع عبور و مرور مردم و وسایل نقلیه شوند.
پیشتر، برخی منابع خبری پیش بینی کردند که رقابت های فوتبال یورو 2016 در صورت وجود خطر حملات تروریستی، احتمالا بدون حضور تماشاگر برگزار خواهد شد.
حملات تروریستی پاریس که به صورت هماهنگ در چند نقطه این شهر انجام شد، 130 کشته برجای گذاشت.
این حملات با وقوع چند انفجار در خارج از ورزشگاه محل دیدار تیم های آلمان فرانسه انجام گرفت و متعاقب آن دیدار دوستانه هلند و آلمان که قرار بود هفته بعد از آن انجام شود از بیم انفجارهای تروریستی لغو شد.

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.