«پاتریک مل لالین» وزیر حمل و نقل انگلیس روز سه شنبه از منع پرواز پهپادها در جریان سفر این هفته باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا به لندن خبر داد.

به گزارش جماران به نقل از ایرنا، وزارت حمل و نقل انگلیس اعلام کرد که از ساعت 9 صبح روز پنجشنبه این هفته تا ساعت ده و نیم شامگاه یکشنبه هفته آینده منع پرواز برای پهپادها در لندن به اجرا گذاشته خواهد شد.

در همین حال سازمان خدمات ترافیک هوایی انگلیس نیز ضمن اعلام چارچوب این محدودیت تصریح کرد که این اقدام به عنوان بخشی از اجرای امنیت فراگیر در جریان سفر رئیس جمهور آمریکا به لندن صورت می گیرد.
انتظار می رود بخش های زیادی از آسمان کلان شهر لندن مشمول منع پرواز پهپادها شود .
به گفته منابع انگلیسی، این تصمیم پس از آن گرفته شد که پلیس متروپلیتن لندن شامگاه یکشنبه گفت یک هواپیمای مسافربری شرکت 'بریتش ایرویز' که از جنوای ایتالیا به مقصد لندن پرواز کرده بود، در حین فرود در فرودگاه بین المللی 'هیترو' با یک پهپاد برخورد کرده است.
براساس قوانین هوانوردی غیرنظامی ( سی ای ای )، پهپادها (پرنده هدایت پذیر از دور) حق پرواز در نزدیکی فرودگاه ها ندارند و ضمن اینکه اجازه پرواز در ارتفاع بالاتر از 400 فوت نیز به آنها داده نشده است.
بر اساس قوانین یاد شده، پرواز پهپادها در نزدیکی فرودگاه ها می تواند مجازات زندان را تا پنج سال برای صاحبش به دنبال داشته باشد ضمن اینکه بر اساس قوانین انگلیس پهپادها حق پرواز در نزدیکی ساختمان ها و یا محل اجتماع مردم ندارند.
در حال حاضر علاوه بر استفاده از پهپادها برای موارد تفریحی، در مواردی چون فیلم برداری از رویدادهای مهم ورزشی و اجتماعی و نیز نقشه برداری استفاده می شود.
هر چند یک گروه تحقیقاتی در انگلیس اخیرا هشدار داد که گروه های تروریستی از جمله داعش می توانند از پهپادها یا همان هواپیماهای بدون سرنشین که در بسیاری از فروشگاه ها قابل خریداری هستند، برای حملات تروریستی در این کشور استفاده کنند.
انتظار می رود علاوه بر منع پرواز پهپادها، تدابیر شدید امنیتی در جریان سفر اوباما به لندن اعمال شود.
هر چند از زمان حملات تروریستی پاریس و بروکسل، دولت انگلیس تدابیر امنیتی شدیدی در این کشور به مرحله اجرا گذاشته است.
براساس اعلام کاخ سفید، باراک اوباما در 21 آوریل (روز جمعه این هفته) برای دیداری سه روزه و درست دو ماه مانده به برگزاری همه پرسی خروج از انگلیس وارد انگلیس خواهد شد.
شرکت در مراسم جشن تولد 90 سالگی ملکه انگلیس و دیدار با دیوید کامرون نخست وزیر این کشور از جمله برنامه های اعلام شده کامرون است.
منابع انگلیسی عنوان کرده اند که وی قرار است در جریان این سفر، نظرش را در مورد ضرورت ادامه حضور انگلیس در اتحادیه اروپا به صورت 'دوستانه' بیان دارد.
به گفته تحلیل گران، حمایت اوباما تلاش های «دیوید کامرون» را درباره ترغیب شهروندان این کشور به رای دادن به نفع ماندن در اتحادیه در همه پرسی 23 ژوئن (3 تیر) تقویت خواهد کرد.

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.