سخنگوی کاخ سفید ادعا کرد تمامی اقدامات ما در عراق با هماهنگی بغداد صورت می گیرد.
به گزارش جماران، وی در پاسخ به سوالی در خصوص اعزام نیروهای بیشتر به عراق گفت: ما نخستین بار شاهد اعزام بالگردهای آپاچی برای مبارزه با داعش به عراق هستیم.
ارنست گفت: رئیس جمهور به تیم امنیت ملی خود دستور داده است که تمامی حیطه های راهبرد ما برای مقابله با داعش بررسی و تقویت شود.
بحران بازار انرژی
ارنست، در مورد اجلاس کشورهای تولید کننده نفت در دوحه و اینکه اقدامات عربستان سبب کاهش بهای نفت خام شده ،گفت: بدیهی است که ما از تلاشهای سیاسی در جریان از طرف کشورهای تولید کننده نفت آگاهیم. ما همچنین از این واقعیت آگاهیم که این موضوع بر روی اقتصاد آمریکا تاثیری ندارد. اما من در اینجا درباره تصمیم های گرفته شده از طرف کشورهای تولید کننده نفت اظهار نظری نمی کنم. همچنین بر روی راهبرد کارایی بیشتر انرژی تمرکز کرده ایم. ما همچنین بر روی راههای دیگر تولید انرژی از جمله انرژی های تجدید پذیر از جمله انرژی باد و خورشید تمرکز کرده ایم.

تماس اوباما با پوتین
ارنست، همچنین درباره تماس تلفنی اوباما با پوتین گفت: امروز رئیس جمهور اوباما تماسی تلفنی با رئیس جمهور پوتین داشت.آنها درباره موضوع اوکراین با هم تبادل نظر کردند.آمریکا و رئیس جمهور اوباما همچنان معتقدند که روسیه باید به تعهداتش پایبند باشد.آنها با عمل به تعهداتشان می توانند شاهد کاهش انزوایی باشند که خود باعث به وجود آمدن آن شده اند.
ارنست تاکید کرد: بدیهی است که ما از دولت روسیه و رئیس جمهور پوتین می خواهیم تا از نفوذ خود بر رژیم اسد استفاده کنند تا آنها به تعهداتشان پایبند باشند، اما متاسفانه شاهد آن هستیم که آتش بس و توقف خصومت ها هنوز هم موضوعی شکننده است.
پرواز جت های روسی نزدیک ناو آمریکایی
وی در پاسخ به سوال خبرنگاری که پرسید:آیا موضوع پرواز چند روز قبل جت های جنگنده روسی از نزدیکی یک ناوشکن نیروی دریایی امریکا در دریای بالتیک در تماس تلفنی اوباما و پوتین مطرح شده است؟ گفت: نه این موضوع مطرح نشده است.همانطور که پیشتر هم گفتم این اقدامات بی ثبات کننده و مایه نگرانی هستند اما به طور ویژه غیرمعمول نیست. ما از روس ها می خواهیم که این اقدامات را تکرار نکنند و به قوانین بین المللی و در آبها و حریم هوایی بین المللی پایبند باشند.
پرونده 11 سپتامبر
همچنین ارنست در پاسخ به سوال خبرنگاری که پرسید: آیا رئیس جمهور سند بیست و هشت صفحه ای درباره موضوع یازدهم سپتامبر را مطالعه کرده است،گفت:من از این موضوع مطلع نیستم که آیا وی این سند بیست و هشت صفحه ای را مطالعه کرده است یا نه. بدیهی است که فرایندی در حال طی شدن درباره این سند بیست و هشت صفحه ای است. این اقدامات در دفتر رئیس مرکز اطلاعات ملی آمریکا در حال انجام شدن است. این سند بیست و هشت صفحه ای در حال بازنگری و بررسی مجدد است تا بخش هایی از آن که قابل انتشار است،منتشر شود. من برای کسب اطلاعات بیشتر شما را به دفتر آقای کلاپر رئیس مرکز اطلاعات ملی آمریکا رجوع می دهم.
وی افزود:نگرانی ما درباره این اسناد به کشور خاصی مربوط نمی شود. ما معتقدیم نگرانی هایی که درباره عربستان سعودی داریم باید از راه دیپلماتیک حل و فصل شود.
ارنست افزود : بدیهی است که رئیس جمهور زمان زیادی در کاخ سفید برای رسیدگی به وضع خانواده قربانیان حادثه یازدهم سپتامبر اختصاص داده است.
سخنگوی کاخ سفید در ادامه گفت: سعودی ها همانند ما باید این موضوع را به خوبی تشخیص دهند که منفعت مشترک ما در حفظ ثبات در نظام مالی جهانی است.
منبع: واحد مرکزی خبر
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.