« صادق خرازی» معاون سابق وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران عصر سه شنبه با « نبیه بری» رئیس مجلس لبنان و رئیس اتحادیه پارلمان های کشورهای عربی دیدار کرد.

به گزارش جماران به نقل از ایرنا، نبیه بری وخرازی در این دیدار که « محمد فتحعلی» سفیر جمهوری اسلامی ایران در لبنان هم حضور داشت، در باره تحولات در منطقه و لبنان و روابط و مناسبات ایران و لبنان گفت وگو و تبادل نظر کردند.

خرازی بعداز این دیدار درگفت وگو با خبرنگاران تصریح کرد: این دیدار فرصتی مغتنم وخوب بود و با آقای نبیه بری مذاکراتی مفید صورت گرفت.
وی که برای ملاقات و گفت وگو با مقامات سیاسی و مذهبی لنبان در بیروت به سر می برد، خاطرنشان کرد: آقای نبیه بری از حکمت و تجربه های ارزشمندی در زندگی سیاسی خود برخوردار شده است که می تواند به او برای حل مشکلات پیچیده در لبنان و منطقه بسیار کمک کند.
معاون سابق وزیر امور خارجه ایران تاکید کرد: معتقدیم اقتدار لبنان که مقاومت قهرمان آن را رقم زده، نتیجه حکمت ، درایت و وحدت همه ارکان ملت لبنان است.
خرازی گفت: ما به عنوان ملت ایران علاقه و محبت شدیدی نسبت به ملت عزیز لبنان داریم و همواره آرزو می کنیم به اذن الهی به پیروزی های بیشتری دست یابند.
وی افزود: ما به ظرفیت ها و توانمندی های سیاسی و اندیشه نخبگان سیاسی لبنان اطمینان کامل داریم و معتقدیم می توانند با به کارگیری این ظرفیت ها و توانمندی های گسترده خود به منافع امت عربی و اسلامی خدمت کنند.
معاون سابق وزیر امور خارجه ایران پیش از این دیدار با شیخ « عبدالامیر قبلان» نائب رئیس مجلس اعلای اسلامی شیعه لبنان ملاقات و با حضور در روضه الشهدای مقاومت اسلامی لبنان در ضاحیه جنوبی بیروت به مقام والای شهدای بزرگ مقاومت ادای احترام کرد.

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.