اندیشکده چتم هاوس، 'جواد ظریف' و 'جان کری' وزیران خارجه ایران و آمریکا را در فهرست پنج نامزد دریافت جایزه سال خود قرار داد.
ّبه گزارش جماران به نقل از ایرنا، موسسه یادشده، ظریف و کری را به خاطر نقشی که در توافق هسته ای میان ایران و گروه 1+5 داشتند، 'لوران فابیوس' وزیر خارجه پیشین فرانسه و 'کریستیانا فیگِرِس' دیپلمات کاستاریکایی را به خاطر نقشی که در توافق آب و هوایی پاریس (COP21) داشتند و 'اتاهیرو محمدو جِکا' (Attahiru Muhammadu Jega) رئیس کمیسیون مستقل انتخابات نیجریه را به خاطر برگزاری 'عادلانه ترین انتخابات در این کشور از زمان بازگشت قدرت به غیرنظامیان در سال 1999 تاکنون' ستود و به عنوان نامزدهای دریافت جایزه سال 2016 معرفی کرد.
'چتم هاوس' اندیشکده ای غیردولتی در لندن است که به طور خاص به بررسی و تحلیل رخدادهای بین المللی می پردازد. این موسسه بیش از سه هزار عضو دارد و از سال 1920 میلادی فعال بوده است.
دانشگاه پنسیلوانیا در سال 2015، چتم هاوس را به عنوان دومین اندیشکده تاثیرگذار جهان پس از بنیاد بروکینگز معرفی کرد.
چتم هاوس جایزه سال 2015 خود را به دکتر 'جوان لیو' رئیس سازمان پزشکان بدون مرز و جایزه سال 2014 خود را نیز به 'ملیندا گیتس' همسر بیل گیتس و مدیر بنیاد خیریه بیل و ملیندا گیتس اهدا کرده بود.
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.