یک تارنمای آمریکایی نوشت: دولت آمریکا بر اساس کارپ- قانونی کمتر شناخته شده - برخی ازمسلمانان را از کسب حق شهروندی در این کشور از طریق تاخیر یا مخالفت با تقاضای شهروندی آنها بدون مجوز قانونی محروم می کند.

به گزارش جماران به نقل از ایرنا، تارنمای «لاس وگاس ریویو ژورنال» نوشت: برنامه کنترل شده بازنگری و نتیجه گیری درخواست شهروندی(Controlled Application Review and Resolution Program ) یا CARRP که در سال 2008 و از سوی اداره مهاجرت و شهروندی آمریکا ارائه شد، تضمین جلوگیری از اعطای مزایای مهاجرت یا خدمات به افرادی را که به اصطلاح تهدیدی علیه امنیت ملی و عمومی محسوب می شوند، هدف قرار می دهد.

این تارنمای آمریکایی با استناد بر مدارکی که از طریق قانون آزادی اطلاعات فدرال کسب کرده است، نوشت: از زمان اجرای این برنامه، 41 هزار و 805 پرونده در سطح ملی گشوده شده است و پاکستان، عراق، هند، ایران و یمن پنج کشور اصلی هستند که اتباع آنها مشمول این قانون می شوند.
این تارنما نوشت:اتحادیه آزادی های مدنی ایالت کالیفرنیای جنوبی در گزارش سال 2013 خود درباره اسناد خدمات مهاجرتی اعلام کرد روش مورد استفاده در تعیین هویت افراد بر اساس نگرانی های امنیت ملی در این برنامه، دچار خدشه است و گاه بر اساس هویت مذهبی و ملی انجام می گیرد.
در این گزارش تاکید می شود که چنین برنامه ای به طور کلی متقاضیانی را هدف قرار می دهد که مسلمان هستند یا تصور می رود که مسلمان باشند. این در حالی است که اعلام تهدید بودن تقاضای شهروندی این افراد بدون اطلاع رسانی به آنها و با تاخیر یا مخالفت انجام می گیرد.
«تد استوری» مدیر اجرایی اتحادیه آزادی های مدنی آمریکا گفت: اطلاعات اندکی درباره این برنامه وجود دارد و از جمله برنامه هایی محسوب می شود که عمدتا بر آن سرپوش گذاشته شده است.
طبق این گزارش'این اتحادیه برنامه مذکور را نقض حقوق مدنی قلمداد می کند و معتقد است که برنامه مذکور اختیارات را از اداره مهاجرت به سازمان های مجری قوانین در سطح فدرال و به ویژه پلیس فدرال آمریکا واگذار می کند.'

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.