رییس سازمان و مدیریت و برنامه ریزی کشور در مخالفت با بخش هزینه ای تبصره مربوطه به هدفمندی یارانه ها در لایحه بودجه سال 95 کل کشور گفت: از نظر دولت افرادی که سه میلیون تومان در ماه درآمد دارند، ثروتمند نیستند و حذف این افراد عادلانه نیست.

به گزارش جماران به نقل از ایرنا، محمد باقر نوبخت در جلسه علنی روز سه شنبه مجلس در ادامه بررسی جزییات لایحه بودجه سال 95 کل کشور مخالفت دولت را با بخش هزینه ای تبصره 14 که درمورد هدفمندی یارانه ها است، اعلام کرد.

وی به عنوان نماینده دولت درمورد چگونگی توزیع منابعی که بر اساس بند الحاقیه یک این تبصره یعنی از محل حذف 24 میلیون نفر یارانه بگیر حاصل می شود و توزیع آن بر اساس گزارش کمیسیون تلفیق خواهد بود ،تاکید کرد: این بند و منابع حاصل از آن اجرایی و عادلانه نیست و از نظر دولت قابلیت اجرایی ندارد.
وی ادامه داد: دولت با همین جامعه هدف که سال گذشته تصویب شد، اقدام کرد و چهار و نیم میلیون نفر از یارانه بگیران حذف شدند اما بعد از بررسی پرونده برخی افراد دیدیم که به آنها ظلم شده و یارانه این افراد را بی جهت حذف کرده ایم پس مجبور شدیم 1.5 میلیون نفر را برگردانیم.
وی خاطرنشان کرد: مجلس در بودجه 95 تصویب کرده که دولت یارانه 24 میلیون نفر را حذف کند.
سخنگوی دولت یادآور شد: این حذف غیرمنصفانه است و در موادی دیگر آمده که اگر افرادی که مشمول این تبصره هستند، یارانه بگیرند در حکم دخل و تصرف در اموال عمومی بوده و مجرم محسوب می شود که این یعنی اگر دولت به آن یارانه را پرداخت کند مجرم بوده و باید در دادگاه ها به افرادی که از دولت شاکی هستند پاسخ دهد.

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.