نماینده مردم تبریز درمجلس شورای اسلامی گفت: وجوداین همه نابرابری وبی عدالتی درتوزیع منابع و اعتبارات درکشور قابل قبول نیست.

به گزارش جماران به نقل از ایرنا، مسعود پزشکیان شامگاه دوشنبه در جمع شماری از اصلاح طلبان شهرستان خدابنده به فرازهایی از وصیت نامه حضرت امام علی(ع) به فرزندش امام حسن مجتبی (ع) اشاره کرد و افزود: مراد از تقوا همان عمل بدون خطاست و اگر در کشور بر اساس تقوا عمل می شد تا به حال مملکت ساخته شده بود و این همه نابرابری و بی عدالتی دامن گیر جامعه نمی شد.

وی ادامه داد: خطا و نقص در تدوین قوانین در مجلس شورای اسلامی نباید جایی داشته باشد چرا که وجود خطا در چنین سطوحی موجب ایجاد بی ثباتی، بی اطمینانی و واهمه در جامعه می شود.
پزشکیان با بیان اینکه اگر منابع و اعتبارات بر اساس حق و عدالت در جامعه توزیع نشود، جامعه دیگر سرپا نمی ماند، تاکید کرد: تمام دعوای ما در مجلس سر این است که توزیع منابع و امکانات برای هر منطقه و قشر و صنفی بر اساس حق و عدالت صورت گیرد.
وی به فقدان نظام هماهنگ پرداخت حقوق در کشور اشاره کرد و افزود: برازنده نیست در یک کشور اسلامی با صنف معلمان که برای احقاق حقوق خود در برابر مجلس تجمع می کنند برخورد قهری انجام شود.
پزشکیان اضافه کرد: اگر با تصویب و اجرای برخی قوانین در کشور، جماعت و قشر و خاصی گرفتار مشکلاتی شده اند دیگر حق نداریم در برابر احقاق حق آنان، برخورد قهری هم انجام دهیم، بلکه باید با گفتگو و همدلی در رفع نارسایی ها و نابرابری ها تلاش کنیم.
وی با بیان اینکه برای بهبود اوضاع کشور و تحقق توسعه همه جانبه نیازمند اصلاح و تغییر رویه و رفتار هستیم، تاکید کرد: در شرایط کنونی همه باید در جهت تحقق اصلاح امور در مسیر حضرت امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب تلاش کنیم.

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.