دویچه وله گزارش داد: به نظر می‌رسد که میزان روابط اجتماعی انسان‌ها بستگی دارد به این که در چه سن و سالی باشند، اما تنها سن تعیین‌کننده نیست، بلکه جنسیت هم نقش مهمی در این میان ایفا می‌کند.

به گزارش جماران به نقل از ایرنا، شبکه اینترنتی دویچه وله فارسی دوشنبه شب در گزارشی به شرح زیر نوشت: نتیجه تحقیقات دانشمندان در این زمینه حیرت‌آور است.طبق پژوهش گروهی از دانشمندان اروپایی بیشترین میزان روابط اجتماعی را مردان 25 ساله دارند. نتایج پژوهش این دانشمندان در نشریه Royal Society Open Science منتشر شده است.

دانشمندان اطلاعات مربوط به تلفن سه میلیون و 200 هزار کاربر ناشناس یک شرکت تلفن اروپایی را در طول یک سال بررسی کردند، البته در این پژوهش تنها اطلاعات راجع به سن و جنسیت کاربران برای دانشمندان معلوم بوده است.
آنها به این نتیجه رسیدند که افرادی که حدود 25 سال دارند دارای بیشترین تعداد رابطه اجتماعی هستند.
پس از 25 سالگی شمار کسانی که افراد با آنها رابطه دارند کاهش پیدا می‌کند و در حدود 40 سالگی ثابت می‌ماند تا اینکه در حدود 60 سالگی بار دیگر کم می‌شود، اما طبق پژوهش این دانشمندان تنها سن نیست که بر میزان روابط اجتماعی تاثیر می‌گذارد، بلکه جنسیت هم هست.
یک نتیجه شگفتی‌‌بر‌انگیز این پژوهش این بوده که مردان بیشترین میزان روابط اجتماعی را در سنین بین بیست و سی سالگی دارند. از حدود 39 سالگی این زنان هستند که روابط اجتماعی زیادی دارند.
افرادی که روابط تلفنی‌شان مورد بررسی بوده، در مجموع با حدود 15 نفر در ماه به طور مرتب تماس تلفنی داشته‌اند.
از نظر محققان این همان تعدادی است که یک فرد ممکن است به طور معمول در طول یک ماه از جمع دوستان یا خویشاوندانش ببیند، اما بایست گفت که این پژوهش به طور محدود انجام گرفته و در نتیجه نتایج آن هم مطلق نیست.
دویچه وله فارسی در پایان افزود: در این پژوهش تنها مکالمه‌های تلفنی بررسی شده‌اند. اس‌ام‌اس، پیام‌دهی با اپلیکیشن‌های مختلف و همچنین ارتباط اجتماعی رودررو در نظر گرفته نشده است.

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.