رادیو فرانسه در گزارشی با نقل سخنان جک لو وزیر خزانه داری آمریکا . هشدارش به کنگره گفت که این وزارتخانه در پی سازش مهم اقتصادی با ایران است.

به گزارش جماران به نقل از ایرنا، جک لو وزیر خزانه داری آمریکا، به کنگرۀ این کشور هشدار داده که تشدید مجازات های مالی علیه ایران می تواند نقش آمریکا و دلار را در بازارهای جهانی تضعیف کند.

شبکه اینترنتی رادیو فرانسه فارسی پنجشنبه شب در گزارشی به شرح زیر نوشت:جک لو تصریح کرده است که افراط در تشدید مجازات های مالی موضع برتر آمریکا را در اقتصاد جهانی به خطر می اندازد، مضاف بر این که از کارآیی مجازات ها نیز می کاهد.
وی اضافه کرده است که این کشور به محافل اقتصادی خارجی توضیح داد که در چه زمینه هایی می توانند یا نمی توانند با جمهوری اسلامی ایران همکاری اقتصادی داشته باشند.
به گفتۀ مارک دوبوویتز، کارشناس بنیاد دفاع از دموکراسی ها در واشنگتن، معنای سخنان وزیرخزانه داری آمریکا این است که این کشور قصد دارد سازش بزرگی با دولت ایران انجام بدهد به طوری که این کشور بتواند معاملات تجاری اش را با استفاده از دلار انجام بدهد.
به بیان دیگر، دولت آمریکا در نظر دارد راه را برای تعدیل آتی مجازات های این کشور علیه جمهوری اسلامی ایران هموار کند، هر چند آیت الله خامنه ای رهبر ایران معتقد است که مجازات های بین المللی علیه تهران فقط روی کاغذ لغو شده اند و آمریکا به اشکال مختلف به اعمال تحریم ها علیه حکومت اسلامی ایران ادامه می دهد.
به گفتۀ مارک دوبوویتز، هدف دیگر رییس خزانه داری آمریکا از اظهار این سخنان جلوگیری از تحمیل مجازات های جدید از سوی کنگرۀ این کشور علیه جمهوری اسلامی ایران است.
در این حال، سردار پاسدار محمد دهقان، وزیر دفاع ایران، روز پنجشنبه ابراز اطمینان کرده که شورای امنیت سازمان ملل نسبت به آزمایشات اخیر موشکی ایران از خود واکنشی نشان نخواهد داد.

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.